Latvija fiktīvo laulību valstu topā: sievietes ekspluatētas Īrijā un Kiprā

Naivums, izglītības trūkums un vēlme tikt pie vieglas naudas – šie ir galvenie iemesli, kādēļ Latvijas sievietes aizvien iesaistās fiktīvo laulību shēmās. Par šo tēmu mediji un likumsargi informē jau gadiem, taču aizvien ir cilvēki, kas iekrīt cilvēktirgoņu tīklos. Iekšlietu ministrijā prezentēts pētījums, kurā piecas valstis atklāj jaunākās tendences fiktīvo laulību biznesā.

2016. gada 21. oktobrī 19:44

Fiktīvo laulību sērga savu karstāko punktu sasniedza pirms vairākiem gadiem. Salauzti sieviešu likteņi, paziņas, draugi, kas iesaista lētas peļņas solījumos – par šīm problēmām mediji ziņoja regulāri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tagad šī nelegālā rūpala publiskajā telpā pieklususi, tomēr eksperti uzsver, ka problēma ar to nav mazinājusies.

Nevienam nav zināms, cik daudz sieviešu pērn iesaistījušās fiktīvo laulību shēmās. Oficiālā statistika gan atsedz vien aisberga redzamo daļu.

Starptautiskā projektā iesaistījušies Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Slovākijas, Īrijas un Somijas eksperti, apkopojot savu valstu pieredzi. Latvija, izrādās, ir topa valsts, kurā fiktīvās laulības aizvien ir ierasta lieta.  

Grūtākais ir izsekot, kas īsti notiek ar šīm sievietēm pēc fiktīvajām laulībām. Kādi ir viņu dzīvesstāsti, lielākoties, neviens cits nezina.

Reizēm sievietes pēc fiktīvajām precībām tiek pakļautas seksuālai un fiziskai vardarbībai, ļaunākajā gadījumā padarītas par seksa verdzenēm. Mēdz būt arī gadījumi, kad sievietes nodibina ģimeni ar trešo valstu pilsoņiem, kas apprecējušies, lai iekļūtu Eiropā.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm