tv3.lv

Latvija dāvina Gruzijas robežsargiem divus helikopterus

Latvija Gruzijas robežsardzi nolēmusi stiprināt ar lidaparātiem, kuri nākotnē vairāk noderēs tur, nevis šeit. Runa ir par diviem robežsardzes helikopteriem, kuri tiks dāvināti Gruzijai. Tur ne tikai armijas, bet arī robežsardzes spēkus jāstiprina, lai valsts varētu pretoties Krievijas piekoptajai lienošajai okupācijai, vēsta TV3 Ziņas.

Ja Latvija atrodas NATO un Eiropas Savienībā (ES), tad Gruzijai par savu neatkarību jācīnās faktiski vienai. Lielu satraukumu vietējiem rada fakts, ka Krievijas armija atrodas vien 30 kilometru attālumā no galvaspilsētas Tbilisi.

Kopš Krievija kara rezultātā okupēja Gruzijas daļas Dienvidoestijā un Abhāzijā, tā gadiem izmantojusi lienošās okupācijas taktiku – pa naktīm pārbīdījusi drāšu žogus dziļāk Gruzijas teritorijā, piemēram, kalnos, ganību laukos, ciematu teritorijās.

Oficiālu datu par to, cik daudz zemes kopš kara beigām Krievija faktiski papildus sagrābusi, nav, bet uzskata, ka vairāk nekā 20% no visas Gruzijas teritorijas ir okupēta. Izskan viedoklis, ka patiesie apmēri nav publiskoti arī tāpēc, ka Gruzijas varas iestādes faktiski nespēj dot pienācīgu pretdarbību.

Agresija Ukrainā vēl jo vairāk satrauc Gruziju – pastāv bažas, ka pierobežā konflikti var samilzt vēl vairāk.

Tea Maisuradze
Gruzijas vēstniece Latvijā

“Regulāri notiek cilvēku nolaupīšanas, nelikumīga aizturēšana no Krievijas FSB un militārpersonu puses, arī okupēto teritoriju pārstāvjiem. Protams, tas satricina drošību un stabilitāti, satrauc vietējos un arī valsts varu, kas cenšas saturēt kopā sadalītās sabiedrības okupētajā Dienvidoestijā un Abhāzijā.”

Latvija ar savu ārpolitikas iniciatīvu apņēmusies stiprināt Moldovas, Ukrainas un Gruzijas aizsardzības spējas. Tādēļ gruzīniem nodos divus helikopterus, kas ražoti 1974. un 1978. gadā. Latvijas Robežsardzei ir seši helikopteri, pēc šī dāvinājuma paliks četri, kas ir krietni modernāki un iepirkti nesen. Turklāt Latvijas robežu apsardzībai arvien vairāk izmanto modernākus tehnikas sasniegumus, piemēram, dronus. Gruzīniem Latvijas dāvinājums lieti noderēs.

Ir kalnaini apvidi, augstākie kalni ir 3500 virs jūras līmeņa, viņi atzīmē, kas šis būs ļoti noderīgs tieši kalnainos apvidos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Guntis Pujāts
Latvijas Valsts robežsardzes priekšnieks

“Viņiem situācija ir sarežģīta, jo izmantoja Krievijā ražotus helikopterus un gan detaļu dēļ, gan principiāli – viņi skatās NATO virzienā – helikopters, kas ir ražots Itālijā un ASV – “Augusto Bell” – tieši tāds arī ir, viņi maina savu virzienu. Pāriet, lietot robežuzraudzībā ES vai NATO ražotās iekārtas.”

Gruzijas premjerministrs Iraklijs Garibašvili 25. februārī paziņoja, ka Gruzija nepievienosies Rietumvalstu sankcijām pret Krieviju, tas radīja diplomātisku skandālu – Ukraina no amata atsauca savu vēstnieku. Taču aprīlī Gruzija mainīja savu kursu, pievienoties visām starptautiskajām sankcijām, kas noteiktas pret Krieviju.

Guntis Pujāts
Latvijas Valsts robežsardzes priekšnieks

“Ukrainā notiekošais mūs skar ļoti smagi emocionālā ziņā, ir ļoti svarīgi viņus atbalstīt. Tas, kas notiek tur, ir cīņa ne tikai par pašas Ukrainas, bet visas Eiropas neatkarību, arī Gruzija ar to ir ļoti cieši saistīta. Protams, mēs nosodām Krievijas darbības, arī mēs joprojām ciešam no Krievijas okupācijas.”

Jāpiemin, ka līdz ar Latvijas dāvinātajiem helikopteriem uz Gruziju dosies personāls no Latvijas, kas mācīs vietējos rīkoties ar šiem lidaparātiem un palīdzēs ar tehnisko atbalstu.

Žurnālists
Medijos jau 15 gadus, interesē kā Latvijas notikumi, tā starptautiskā dienas kārtība. Veidojis daudz stāstu par migrācijas problēmām. Uzskata, ka viena no lielākajām Latvijas problēmām ir korupcija, tādēļ jūt gandarījumu, ja izdodas izgaismot noziegumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm