Latvija apsver paplašināt teritoriju, kurā ir spēkā ārkārtējā situācija

Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons otrdienas valdības sēdē prezentēs priekšlikumu par nepieciešamību izsludināt ārkārtējo situāciju uz robežas saistībā ar Krievijā sākto mobilizāciju, “Twitter” informējis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.

26. septembrī 17:41

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Eklons preses konferencē pēc koalīcijas partiju sanāksmes darīja zināmu – šobrīd situācija uz Latvijas un Krievijas, kā arī Latvijas un Baltkrievijas robežas ir stabila, un daudz labāka, nekā kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā, taču situācija uz robežas var strauji mainīties, sevišķi ņemot vērā Vladimira Putina paziņojumu par mobilizāciju. Tāpēc Iekšlietu ministrija (IeM) uz otrdienas, 27. septembra, valdības sēdi ir sagatavojusi priekšlikumus par nepieciešamību izsludināt ārkārtējo situāciju plašākā teritorijā pierobežā.

Rīt valdība diskutēs, vai ārkārtējo situāciju izsludināt visā valstī vai tikai pierobežā. Tāpat rīt tiks izvērtēts, vai vispār nepieciešams izsludināt ārkārtējo situāciju plašākā Latvijas teritorijā.

Eklons darīja zināmu, ka pirmdien, 26. septembrī, koalīcijas partneri pārrunāja galvenos iespējamās ārkārtējās situācijas virzienus, taču detalizētas sarunas ar atbildīgo dienestu pārstāvjiem plānotas Ministru kabineta sēdē rītdien, tostarp tiks izvērtēti notikumi pierobežā.

Pēc ministra teiktā, ārkārtējā situācija ļautu piesaistīt papildu aizsardzības un bruņoto spēku resursus. Tāpat nepieciešams noteikt kārtību, kādā veidā cilvēkus reģistrēt un pārbaudīt, individuāli pārbaudīt cilvēkus uz robežas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm