tv3.lv

Latvijā 2030. gadā vairs nevajadzētu būt nevienam sliktas kvalitātes autoceļam

Latvijā 2030. gadā vairs nevajadzētu būt nevienam sliktas kvalitātes autoceļam, to paredz valsts attīstības dokumenti. Vai šos plānus iespējams īstenot un kāds finansējums autoceļiem tiks atvēlēts nākamajā gadā, to piektdien, 5.septembrī, lēma Autoceļu padome.

2014. gada 5. septembrī 20:26

16 gados simtprocentīgi samazināt galveno un reģionālo ceļu slikto stāvokli – ar šādiem gana ambicioziem plāniem darbu sākusi nesen kā izveidotā Autoceļu padome. Tās pirmajā sēdē spiests par valsts autoceļu sakārtošanu ilgtermiņā un nākamajā gadā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nākamajā gadā Latvijas ceļiem plānots atvēlēt 357 miljonus eiro. Tas ir vairāk nekā šogad un pērn, kad šim mērķim tika tērēts 261 miljons eiro. 47 miljonus nākamā gada valsts budžetā Satiksmes ministrija prasa kā jauno politikas iniciatīvu. Lai to iegūtu, nāksies konkurēt ar citām nozarēm, piemēram, aizsardzību, izglītību un veselību.

Nule kā publicētajā pasaules valstu konkurētspējas reitingā Latvija savu pozīciju kopumā bija uzlabojusi par desmit vietām, taču tieši ceļu infrastruktūras ziņā ieguva vienu no zemākajiem vērtējumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm