tv3.lv

Bažās par aizsargmasku trūkumu Daugavpils reģionālajā slimnīcā sākta to izgatavošana

Bažās par mediķu aizsarglīdzekļu iespējamo trūkumu Daugavpils reģionālajā slimnīcā tiek organizēta ķirurģisko aizsargmasku šūšana, tā intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” stāsta slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

2020. gada 24. martā 11:10

Semjonovs norāda, ka šobrīd lielas problēmas ar aizsarglīdzekļu trūkumu slimnīcā neesot. Taču brīdī, ja sāktos intensīvāka pacientu plūsma, slimnīca nespētu nodrošināt aizsarglīdzekļus nepieciešamā apjomā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs esam iegādājušies marles un pašlaik taisām 10 slāņu marļu maskas, kas aizvieto parastās ķirurģiskās maskas. Tas ļaus mums ekonomēt ķirurģiskās maskas manipulācijas nodrošināšanai, izsniedzot marļu maskas pacientiem,” intervijā stāsta Semjonovs.

Daugavpils slimnīcā līdz nedēļas beigām plānots sagatavot līdz 360 masku. Tās top slimnīcā izveidotā sušanas darbnīcā. Arī turpmāk plānota to ražošana, jo paredzams, ka nākotnē varētu rasties respiratoru un ķirurģisko masku trūkums.

“Cenšamies no visām pusēm iegūt maskas, aizsarglīdzekļus, brilles. Turam roku uz pulsa. Ja mēs runājam par mediķiem, tur situācija ir daudz labāka. Mums pat ir izdevies nedaudz samazināt esošo noslodzi. Daļa atrodas uz vietas, daļa atrodas mājās ar iespēju, ka viņus varētu izsaukt jebkurā brīdī,” norāda Semjonovs.

Covid-19 saslimušie ir arī Daugavpilī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra publicētā saslimstības karte. Daugavpils slimnīcas valdes loceklis gan norāda, ka lielākā daļa inficēto stāvoklis ir stabils, tādēļ viņi ārstējās mājās, taču viena saslimusī ārstējās slimnīcā, kur ievietota izolatorā.

Plašāka saruna ar Grigoriju Semjonovu – šeit

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm