Lange sola pasūtīt ārējo novērtējumu par iespējamo interešu konfliktu “Rīgas namos”

29. martā 11:09

Rīgas pašvaldību pēdējās nedēļās pāršalcis skandāls saistībā ar iespējamu interešu konfliktu. Īsā versija – pastāv aizdomas, kā Rīgas domei piederošajās kapitālsabiedrībās iecelti vadoši darbinieki. Konkrētajā gadījumā “Rīgas namos”.

“Rīgas namu” padomē konkursa rezultātā nonāca Andris Vārna, Ilze Bukulde un Andris Liepiņš, kurš nav plaši pazīstams publiski, taču ir uzskatāms par Rīgas pilsētas izpilddirektora Jāņa Langes kolēģi, jo viņi abi darbojas “Latvijas dzelzceļa” padomē.

“Šajā nominācijas procesā, ja piesakās kāds cilvēks, kuru es pazīstu vai kaut kādā mērā esmu saistīts, es sevi atstatu no šī procesa. Bet, lai pārliecinātos, ka šis process bijis godīgs, dokumentēts un ētisks mēs pasūtīsim ārējo novērtējumu, kas veiks izvērtējumu gan tam, kā tika iecelta “Rīgas centrāltirgus” valde, gan kā tika iecelta “Rīgas namu” padome, “Rīgas namu” valde, kas šobrīd strādā un arī kā iekšējie konkursi tika organizēti pašos “Rīgas namos”,” šādu rīcību sarunā ar TV3 raidījumu “900 sekundes” sola Lange.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Padomē ieceltais Andris Liepiņš vadīja kandidātu atlasi uz “Rīgas namu” valdi un tur par priekšsēdētāju izraudzījās Baibu Beatrisi Sleži, kura ir strādājusi Liepiņa un Langes pārraugāmajā “Latvijas dzelzceļā” un “Rīgas namu” vadīšanu apvienos ar darbu “LDz Ritošā sastāva servisa” padomē. Komentējot šo situāciju, Lange norāda, ka nominācijas procesā esot darbojušies vairums neatkarīgu ekspertu un komisija savu vērtējumu pieņēmusi vienbalsīgi.

Uz jautājumu, kā iespējams apvienot darbu vairākos ļoti nozīmīgos amatos, Lange stāsta, ka padome nav operatīvais darbs un neprasa ikdienas iesaisti. Tā esot vairāk sekošana līdzi stratēģiskiem jautājumiem un kontrole par to, kā tiek izpildīti stratēģiskie mērķi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm