tv3.lv

Laikus nepamanīts ugunsgrēks Ērgļu novadā nopostījis kūti ar 600 aitām

Traģiskais ugunsgrēks notika naktī uz pirmdienu Ērgļu pagasta saimniecībā ”Lazdas”, kas zināma arī ar nosaukumu ”Ērgļa spārni”. Vasarā tur tiek rīkotas kristīgās nometnes, savukārt pēdējos 7 gadus saimniecībā nodarbojas arī ar lopkopību.

2016. gada 22. martā 19:23

Ugunsnelaime izpostījusi gandrīz visu, kas pēdējo gadu laikā sasniegts. Saimniecības īpašniekam Dmitrijam Dikam Bortņikovam par notikušo runāt ir ļoti smagi:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nodegusi visa kūts un gandrīz visi dzīvnieki. 85 ir dzīvi palikuši no nedaudz virs 600. Viss ir sadedzis. Arī traktors, kas par Eiropas Savienības naudu pirkts.

Foto

Notikuma vietā paveras ļoti nepatīkams skats – krāsmatās aizvien rēgojas sadegušo dzīvnieku ķermeņi. Sākt postažas novākšanu policija vel nav ļāvusi. Glābēji tikmēr akcentē, ka, par nelaimi, informāciju saņēmuši novēloti. VUGD Ērgļu posteņa komandieris Uvis Konovalovs stāsta, ka brīdī, kad viņi atbraukuši. vairs īsti nav bijis ko dzēst:

Kokvedēju autovadītāji ziņoja, ka viņi uguns blāzmu redzējuši jau divos naktī, bet mēs tikām izsaukti tikai 9.11 no rīta. Kad ieradāmies notikuma vietā, tur dega tikai atsevišķas konstrukcijas, siens.

Runājot par nelaimes iemesliem, visticamākā versija ir bojājums elektroinstalācijā. Īpašums nav bijis apdrošināts. Saimniecības īpašnieks Dmitrijs Diks Bortņikovs zaudējumus lēš aptuveni 200 000 eiro apmērā. Aitu kūts nav bijusi apdrošināta:

Nevaram mēs droši pateikt, kas tiešām bijis vainīgs pie tā visa, bet negribētos domāt, ka tā varētu būt ļaunprātīga dedzināšana. Noteikti neatteiksimies no palīdzības. Tepat blakus mums ir ģimenes atbalsta centrs ”Zīļuks”, un vadītāja zvanīja un teica, ka var jauniešus savākt kopā un uztaisīt talku, kad vajadzēs šo visu novākt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dmitrijs Diks Bortņikovs uzsver, ka aitu kūts tiks atjaunota:

Pēc kara visi ir gudri. Dievs ir devis nereālu spēku to visu izturēt. Visi puiši, kas te strādā, raudāja. Jāsaka godīgi – paldies Dievam mēs visi esam ticīgi un paļaujamies uz Dievu, ka viņš dos spēku arī atjaunot to visu daudz labāku, nekā ir bijis.

Plānots, ka sadegušo dzīvnieku ķermeņu aizvākšana tiks sākta rīt. Šā darba veikšanai palīgā pieteikušie arī vietējie ugunsdzēsēji.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm