tv3.lv

Labāk strādāju laukos, nekā ārzemēs! Tā saka Gada ārsts Jāzeps Pogumirskis

Šis ir stāsts par ārstu, kurš atteicies no darba piedāvājumiem ārzemēs, izdarot izvēli par labu laukiem. Dakteris Jāzeps Pogumirskis jau piecus gadus ir ģimenes ārsts Indrā, ciemā pie Baltkrievijas robežas, gandrīz 300 kilometru attālumā no Rīgas. Viņa nesavtīgais un entuziasma pilnais darbs novērtēts arī valsts mērogā – viņš apbalvots kā gada labākais ārsts.

2016. gada 5. martā 19:08

Skuku pansionātā Krāslavas novadā ģimenes ārsts, neirologs Jāzeps Pogumirskis ir gaidīts viesis – pacientiem viņš patīk, jo ikkatru uzklausa un velta laiku sarunai. Šī ir tikai viena no daktera darba vietām. Viņš par novadnieku veselību rūpējas arī apkārtējos pagastos, bet pamatprakse viņam ir Indrā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savs ģimenes ārsts Indrai ir tikai piecus gadus, jo iepriekš šeit nebija, kas strādā. ”Šī vieta ilgi bija tukša. Man piedāvāja šeit strādāt un es piekritu. Ļoti nopriecājos un tētis arī priecājās, jo šī ir vieta, kur viņš dzima un dzīvoja,” stāsta J. Pogumirskis.

Ceļš līdz mediķa arodam J. Pogumirskim bijis skaidrs kopš bērnības – jau sešu gadu vecumā gribējis izārstēt vecmāmiņu. Aicinājums ir nu piepildīts un pašreiz viņš uzrauga 1200 pacientu veselību.

Dakteris ir dzimis šeit pat Krāslavas novada Izvaltā, bet par mediķi-neirologu izmācījās Polijā. Toreiz viņam bija iespēja tur arī palikt, bijuši arī piedāvājumi strādāt Norvēģijā, taču nolēma atgriezties Indrā, līdzi paņemdams Polijā satikto sievu. Ar savu dzīvi šeit ir apmierināts, lai gan citi nemaz uz laukiem neraujas.

”Es pat nezinu, kāpēc tā. Ja ņem vērā tikai profesionālo darbu, te nav grūtāk. Nav ne fiziski, ne psihiski grūtāk. Ir arī laiks atpūtai. Var atpūsties, kamēr septiņus kilometrus brauc no viena pacienta pie otra. Vēl kājām pāris kilometrus paiet,” pauž J. Pogumirskis.

Arī finansiāli nemaz neesot atšķirības, jo maksā par pacientu pierakstu, turklāt, strādājot laukos, vēl ir piemaksas. Vienīgi darba dienas mēdz būtu garākas – vizītes nereti sākas agri no paša rīta un beidzas vien pirms pusnakts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Možā daktera entuziasms tagad ir arī citu novērtēts – viņš apbalvots kā gada labākais ārsts. Par viņu naski balsoja pacienti.

Stāsta viņa paciente Regīna: ”Brīdī, kad Gada ārsta apbalvošanā rādīja Latvijas karti un parādījās Indra, tas tik bija kaut kas! Tāds lepnums! Mums ārsts ļoti patīk, jo parasti ārsti ir ļoti steidzīgi, bet Jāzepam var uzdot jautājumus, parunāties un arī saprast, kas kaiš. Trūkst vārdu, lai viņu raksturotu.”

Runājot par pašreizējo saspringto gaisotni ap veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) darbu, dakteris atzīst, ka aizņemtības dēļ tajā pārāk neiedziļinās. Vienīgi pauž cerību, ka veselības sistēma sakārtosies.

”Protams, ka ir lielas rindas. Grūti tikt pie ārsta, grūti tikt uz izmeklējumiem, bet diez vai to ar reformām varēs veikt. Nav jau cilvēku, kas strādā. Nav ārstu. Es arī pieņemu neiroloģiskos pacientus un gribētāju būtu daudz vairāk, bet man fiziski nav iespējams vairāk pieņemt,” viņš ar nožēlu konstatē.

Brīvajā laikā dakteris kopj dārziņu un tur pāris kazas. Ļoti lepojas ar abām meitām – šeit pat Indrā viņas mācās zīmēt un dejot, uz ko izrādījušas talantu. Ārsta profesija gan viņām pagaidām esot vienaldzīga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm