tv3.lv

KVV Group pieļauj iespēju apturēt Liepājas Metalurga darbību un iekonservēt rūpnīcu

KVV Group izskata iespējamību apturēt ražošanu uzņēmumā KVV Liepājas Metalurgs, ja Ministru kabineta 2016. gada 15. marta lēmumi nebūs konstruktīvi.

2016. gada 10. martā 14:26

Kā zināms, KVV Liepājas Metalurgs divreiz iesniedza izskatīšanai Valsts kasē uzņēmuma parādu restrukturizācijas plānu (2015. gada 28. decembrī un 2016. gada 1. martā) tomēr, gan pirmajā, gan otrajā reizē uzņēmuma vadība saskārās ar to, ka ar KVV investīciju departamentu saskaņotā plāna izskatīšanas process ieilga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2016. gada 8. martā paredzētā Ministru kabineta sēde, kurā bija jāskata KVV Liepājas Metalurgs jautājums, tika pārcelta uz 2016. gada 15. martu.

Tāpat 2016. gadā uzņēmums, nesaņemot pilnīgi nekādu atbalstu no valsts, nepārtraukti piedzīvojis dažādus triecienus.

KVV Liepājas Metalurgs nodrošinātie kreditori 2016. gada janvārī ierosināja izskatīt uzņēmuma maksātnespējas jautājumu, kam 21. janvārī sekoja finanšu līdzekļu noņemšana vairāk nekā 13 miljonu eiro apmērā no bankas garantiju summas, kā arī 300 tūkstošu eiro iesaldēšana.

Šīs darbības galēji negatīvi ietekmēja uzņēmuma apgrozāmo līdzekļu apjomu. Tāpat cieta arī uzņēmuma imidžs. Kompānijas vēršanās pie nodrošinātajiem kreditoriem, lai izkļūtu no smagās finansiālās situācijas, ir palikusi bez atbildes.

Kā zināms 2015. gadā KVV Liepājas Metalurgs cieta vairāk nekā 8 miljonu eiro lielus zaudējumus. Situācijā, kāda ir izveidojusies pašlaik, 2016. gadā prognozētie zaudējumus nevar būt mazāki par 5 miljoniem eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

KVV Group vadība uzskata, ka situācijā, kad KVV Liepājas Metalurgs jau ilgu laiku spiests strādāt biznesa vidē, kurā formāla valsts pieeja objektīvām uzņēmuma problēmām, tiek pavadīta ar konstruktīva dialoga novilcināšanu, var rasties nepieciešamība pieņemt lēmumus par uzņēmuma darba apturēšanu un tā konservāciju.

Melno metālu tirgus krīze, elektroenerģijas cenas, kas saglabājas divreiz augstākas nekā vidēji Eiropā, stagnējošais metāllūžņu tirgus ir apstākļi, kas neļauj uzņēmumam pilnībā izmantot esošās metāla kausēšanas un velmēšanas jaudas ražošanā, kas konkurences cīņā zaudē mūsdienīgiem uzņēmumiem un nevar būt rentabla.

Visas šīs problēmas ir labi zināmas gan Valsts kasei, gan Ministru kabinetam, kuru rīcībā ir visas nepieciešamās pilnvaras un instrumenti, lai atbalstītu KVV Liepājas Metalurgs piedāvāto parādu pārstrukturēšanas plānu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm