Kur ceļotāji plāno atpūsties vasaras sezonā?

Ziemas sezonas nogurdinātie Latvijas iedzīvotāji aktīvi plāno vasaras atpūtu ārpus valsts. LNT raidījumā “900 sekundes” noskaidrots, kādi tad šobrīd ir iecienītākie tūrisma galamērķi un kāpēc atpūta ārvalstīs šogad kļuvusi dārgāka.

Cilvēki ir noilgojušies pēc siltuma un izmanto gan Lieldienas, gan maija svētkus, lai aizbrauktu tur, kur aprīlī un maijā jau sākās vasara. Piemēram, uz šiem svētkiem praktiski visi reisi ir pilni, stāsta viens no lielākajiem Latvijā tūroperatoriem “Tez Tour”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Aprīļa beigās un maija sākumā trīs virzieni – Turcija, Kipra un Krēta – ir diezgan izpirkti, gan vietas lidmašīnā, gan populāras viesnīcas,” piebilst “Tez Tour” ceļojumu konsultante Valērija Šure.

Salīdzinoši ar iepriekšējo gadu par trešdaļu pieaugusi agro ceļojumu pārdošana: tātad Latvijas iedzīvotāji arvien agrāk tos iegādājas.

“Ļoti aktīvi izpērk jūliju un augustu, tie ir pēdējie mēneši pirms skolas sākšanās, tūristi, kas regulāri ceļo ar bērniem, tas ir mūsu lielākais kontingents, viņi jau iepriekš gatavojas, un tendence, ka ceļojums jāiegādājas laicīgi, Latvijā ir diezgan izteikta,” turpina “Tez Tour” pārstāve Marina Batļikina.

Cenu piedāvājums mainās dažādos galamērķos. Nedēļas atpūta pieczvaigžņu viesnīcā ar pārlidojumu Turcijas kūrortos vienam cilvēkam izmaksās no 450 līdz 700 eiro vienam cilvēkam. Bet par septiņu dienu ceļojumu četrzvaigžņu viesnīcā Itālijas kūrortos būs jāšķiras no 1000 eiro vienam cilvēkam.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu cenas ceļojumiem cēlušās vidēji par 10-15%.

“Tendences pasaulē – cenas pieaug, un tas notiek dažādu iemeslu dēļ. Ir lielāks pieprasījums nekā pirms pāris gadiem, arī tāpēc, ka kvalitatīvs piedāvājums maksā vairāk. Jāņem vērā, ka sezonalitāte ir ļoti izteikta. Maijā cenas būs daudz izdevīgākas nekā augustā, jo augustā visa Eiropa brauc atpūsties,” komentē Tūrisma aģentūru asociācijas vadītāja, ceļojumu aģentūras “Vanilla Travel” direktore Inga Kavaca.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ceļotkāre nav mazāka arī šajā ziemas sezonā: populārākie galamērķi bijuši Ēģipte un Austrijas un Itālijas slēpošanas kūrorti. Ēģiptes kūrortpilsētās – Šarm eš Šeihā un Hurgadā – pieprasījums bijis pat lielāks par piedāvājumu.

Pēdējā brīža piedāvājumi arī ir populāri, taču jārēķinās, ka būs jāņem tas, kas ir palicis pāri – viesnīcu piedāvājums jau nebūs tik liels, kāds ir vēl pavasarī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm