Kučinskis: Krīzes apstākļos iekšlietu dienesti ir gatavi sniegt palīdzību vairākās vietās vienlaikus

Plūdi Jēkabpilī bijis pamatīgs pārbaudījums ne tikai pašiem iedzīvotājiem, bet arī atbildīgajiem dienestiem. Notikuma vietā piesaistīti gan zemessargi, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, gan policisti. Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis TV3 raidījumā “900 sekundes” norāda, ka iekšlietu dienesti ir gatavi sniegt palīdzību arī vairākās vietās vienlaikus, ja rastos tāda vajadzība.

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis norāda, ka ministrija sniedz visu nepieciešamo palīdzību, kāda tiek prasīta no Jēkabpils puses: “Šādās krīzēs galvenais cilvēks ir pašvaldības vadītājs. Viņš strādā teicami. Ko viņš prasa, tas arī tiek nodrošināts.” Kā vienu no piemēriem Kučinskis min sakarus, kuri tika atslēgti. Iekšlietu ministrija pēc nepieciešamība būtu gatava nodrošināt rācijas, norāda Kučinskis.

Darbam ar plūdu seku likvidēšanu Jēkabpilī novirzīti gan VUGD darbinieki, gan policija, gan zemessardze. Jēkabpilī krustojumos satiksmi regulē zemessargi. Vaicāts, kāpēc tam nav norīkoti policijas spēki, Kučinskis norāda, ka katra struktūra devusi savus resursus un civilās aizsardzības komisija lemj par to, kā spēkus labāk izvietot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šajā situācijā Jēkabpils bija epicentrs, bet nevar izslēgt gadījumus, kad palīdzība nepieciešama vairākās vietās vienlaikus. Iekšlietu ministrs apstiprina, ka resursu pietiek, lai nodrošinātu palīdzību visās kritiskajās vietās: “Tādā gadījumā tas būtu ne tikai viens novads, bet palīgā nāktu arī citi blakus esošie spēki. Mehānismi ir atstrādāti.”

Attiecībā uz plūdiem nākamais svarīgais jautājums ir Pļaviņas, norāda Kučinskis. Tāpat arī situācija tiek novērota Carnikavā Gaujas krastos un Zemgalē Lielupes krastos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm