tv3.lv

Krievijas slavinātāju Āgenskalnā ātri “neitralizē”. Analizējam situāciju

Sociālos tīklus otrdien pāršalca video ar kādu iereibušu kungu gados, kurš pastaigājas pa Āgenskalnu ar rokā paceltu Krievijas karogu un nekautrējas paust atbalstu kaimiņvalstij. Sirmgalvja gājiens gan nebija visai ilgs – kāds cits vīrietis drīz vien viņu no karoga atsvabināja.

Sociālajā tīklā ‘’Facebook’’ video ar pavadtekstu: ”Tepat Āgenskalnā viens nupat atbruņots,” dalījās žurnālists un režisors Sandijs Semjonovs. Viņš ‘’tv3.lv’’ norāda, ka nav video autors – to Sandijs saņēmis pārsūtītu ”Whatsapp”, bet zina stāstīt, ka video autors kungu filmējis ar mērķi par notikušo ziņot policijai. Sandijam gan nav informācijas, vai video galu galā izmantots iecerētajam mērķim, tostarp vai policija ir saņēmusi kādu iesniegumu par konkrēto atgadījumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Notikums fiksēts Āgenskalnā netālu no Sandija mājām – tas arī bijis galvenais iemesls, kāpēc viņš nolēmis ar to dalīties publiski. ”Ja tas būtu noticis citur, iespējams, es šo video nebūtu publicējis. Tā kā tas notika Āgenskalnā, kas ir mans rajons, es to uztveru diezgan personīgi,” paskaidro Sandijs, vēl uzsverot: ”No manas puses tā nebija nekāda provokācija.”

Video ātri vien tika pārpublicēts arī citos sociālajos tīklos, piemēram, ”Instagram” īsajos stāstiņos un ”Twitter”. Sandijs norāda, ka nebija gaidījis – video iegūs tik lielu popularitāti. Bet tai pašā laikā viņš uzskata –  ir labi, ka cilvēki par to runā. Šādi video publiskajā telpā mudina citus nedarīt ‘’tādas muļķības’’, jo nav vajadzības vienam otru provocēt.

Sandijs paskaidro, ka līdzīgus gadījumus iepriekš Āgenskalnā nav novērojis un šo konkrēto vērtē kā atsevišķu incidentu, jo no video noprotams, ka sirmgalvis arī ir manāmi iereibis. Tiesa, martā uz apkaimes māju sienām, pie kurām bija izkārti Ukrainas karogi, kāds bija uzzīmējis Krievijas agresiju atbalstošu simboliku – Z burtus.

Runājot par otru vīrieti, kurš salīdzinoši agresīvā veidā no kunga rokām izrāva Krievijas karogu, Sandijs stāsta – ļoti iespējams, būtu bijis prātīgāk vispirms aizrādīt par viņa rīcību, taču tas, visticamāk, nebūtu nesis nekādu reakciju. Vienlaikus Sandijs neattaisno neviena rīcību un vērš uzmanību, ka šis nebūt nav īstais brīdis, kad jebkur publiskajā telpā atrasties ar Krievijas karogu, zinot, ka tā ir agresora valsts un Latvija karā atbalsta Ukrainu un tās brīvību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Domāju, ka, ja šādi gadījumi notiek, labāk ir tos publicēt un par tiem runāt, nevis slēpt. Tas, iespējams, rosina uz pārdomām tos, kas ar mērķi provocēt ielās iziet ar Krievijas karogu. Tas, manuprāt, ir pilnīgi zem jebkādas morāles. Mājās tu vari sēdēt zem jebkura karoga, kura gribi. Tu vari to turēt savā dzīvoklī, bet šī tomēr ir iela – publiska telpa, pa kuru pastaigājas mūsu bērni, mammas, tēti, pret kuriem jāizrāda cieņa,” sarunas nobeigumā pauž Sandijs.

Pašiem neiejaukties, bet nekavējoties ziņot policijai!

Kā ‘’tv3.lv’’ pastāsta Rīgas pašvaldības policijas galvenais sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis, sociālajos tīklos lielu popularitāti guvušais video viņam ir zināms, taču viņš nav lietas kursā par to, ka policija būtu uzsākusi konkrētā gadījuma izmeklēšanu. Tāpat nav ziņu par to, ka kāds būtu policijā vērsies ar iesniegumu pret kungu, kurš pastaigājās ar Krievijas karogu, vai pret vīrieti, kurš šo karogu atņēma.

Sadovskis atgādina, ka atkarībā no situācijas šā [Krievijas] karoga lietošana var būt sodāma, tāpēc par šādām situācijām nekavējoties jāziņo tiesībsargājošajām iestādēm. Savukārt pašiem nevajadzētu iesaistīties nekāda veida konfliktu vai jautājumu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm