tv3.lv

Krievijas armija Latvijas pierobežā šogad manīta 173 reizes!

Šogad Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas un kuģi Latvijas robežai pietuvojušies 173 reizes.

2014. gada 7. septembrī 13:37

No janvāra līdz 1.septembrim virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas 67 reizes konstatēti iznīcinātāji, 16 reizes manītas transportlidmašīnas, 45 reizes – izlūklidmašīnas, astoņas reizes – komandvadības lidmašīnas, četras reizes – bumbvedēji – un divas reizes – helikopteri. Pārsvarā vienā reizē bijušas vairākas lidmašīnas. Kopumā lidmašīnas pietuvojušās 142 reizes.
Visvairāk lidaparātu konstatēti maijā un jūnijā. Šajā laikā konstatētas vairāki desmiti dažāda tipa lidmašīnas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šogad netālu no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem 18 reizes konstatēti fregates klases kuģi, septiņas reizes manīti korvetes klases kuģi, trīs reizes Latvijas robežas tuvumā konstatētas zemūdenes un trīs reizes manīti transportkuģi.

Latvijas Aizsardzības ministrija jau februāra beigās paziņoja, ka Krievijas bruņoto spēku lidojumi pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas ir konstatēti pietiekami regulāri un to aktivitāte ir augusi pēdējo piecu gadu laikā.

Parasti Krievijas lidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajos ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja, bez lidojuma plāna un neatbildēja uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem. Uz lidmašīnu parādīšanos vienmēr attiecīgi reaģējušas NATO patruļlidmašīnas, kas pacēlušās no savām bāzēm.

Jau ziņots, ka NATO dalībvalstu līderi, kas bija pulcējušies uz samitu Velsā, piektdien apstiprinājuši ātrās reaģēšanas plānu, kas cita starpā paredz izveidot “īpaši augstas gatavības spēkus, kurus iespējams izvērst ļoti īsā laikā”, paziņojis alianses ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm