Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
Krievija jāsauc pie atbildības: Latvijas un Maltas prezidents Rīgā apspriež Eiropas drošību
Eiropas drošība ir viens no galvenajiem tematiem, kas apspriests Maltas prezidenta Džordža Vellas vizītes laikā Rīgā. Malta ir militāri neitrāla valsts, taču neitrāla nav tās attieksme pret karu. Nelielā Vidusjūras valsts stingri atbalsta Ukrainu un iestājas par starptautiska tribunāla izveidošanu, lai Krieviju sauktu pie atbildības.
Latvija un Malta ģeogrāfiski ir tālu viena no otras, taču abas ir līdzīgi domājošas valstis. Rīgā, sveicot Maltas prezidentu Džordžu Vellu, sacīja Valsts prezidents Egils Levits. Abām valstīm vienota ir arī nostāja pret Krievijas karu Ukrainā.
“Mēs bijām vienisprātis, ka Ukrainai ir jāuzvar šis karš. Un tādēļ arī mēs nosodām Krievijas agresiju pret Ukrainu un mēs, Latvija, tās valstis, kas ir NATO dalībvalstis, sniedz arī militāru palīdzību. Taču arī Malta ir uzņēmusi Ukrainas bēgļus un arī katrā ziņā atbalsta Ukrainu,” pauž Levits.
Nelielā Vidusjūras sala Malta ir Eiropas Savienībā, bet nav NATO dalībvalsts. Tomēr militārā neitralitāte nenozīmē, ka arī Maltas attieksme pret karu ir neitrāla, uzsvēra Džordžs Vella.
“Malta ir bijusi kategoriska, aizstāvot Ukrainu. Mēs neesam ne klusējuši, ne gatavi samierināties. Esam skaļi pauduši atbalstu un palīdzējuši Ukrainas līderiem un tautai,” teic Vella.
Malta arī pilnībā atbalsta centienus izveidot starptautisku tribunālu, lai Krieviju sauktu pie atbildības: “Malta, protams, atbalstīs jebkuru iniciatīvu, par ko panākta vienošanās ANO vai citās starptautiskajās organizācijās, lai Krievijai liktu samaksāt par to, ko tā ir nodarījusi Ukrainas tautai – vai tā būtu agresija, bērnu atņemšana, vai īpašuma bojāšana. Malta noteikti atbalsta šādas institūcijas izveidošanu.”
Valsts prezidents Levits uzskata, ka tribunāla izveidošanu varētu sekmēt Starptautiskās Krimināltiesas izdotais aresta orderis smagos noziegumos apsūdzētajam Vladimiram Putinam: “Šis ir ārkārtīgi svarīgs solis, kas rāda, ka starptautiskā kopiena turas un augstu vērtē starptautiskās tiesības, jo, protams, šāda veida rīcība no Krievijas puses, tātad uzbrukums vienai citai valstij, nevar tikt tolerēta.”
Spriežot par Eiropas drošību, Rīgas pilī uzmanība pievēsta arī nelegālajai migrācijai, kas ir aktuāla problēma gan Latvijā, gan Maltā. Abi prezidenti uzskata, ka vairāk pūļu jāvelta Eiropas Savienības ārējās robežas stiprināšanai.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!