Kopš decembra sākuma darba sludinājumos jānorāda alga

Portāla “cv.lv” interneta datubāzē šobrīd atrodami ap 12 000 darba sludinājumu. Vairumam no tiem, kā to paredz nesen Saeimā pieņemtais likums, norādīts arī atalgojums stundas, nedēļas vai mēneša griezumā. Taču – ne visiem.

Kā skaidro datubāzes uzturētāji, norādes par algu nav sludinājumiem, kas iesniegti senāk. Jaunajiem sistēma automātiski liekot šo ailīti aizpildīt.

Algas sludinājumos tiek norādītas bruto, tātad – pirms nodokļu nomaksas.

Darba devējiem, kas vakances izvieto Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datubāzē, prasība ir spēkā jau krietni senāk. Aģentūrā to skaidro ar vēlmi izvairīties no pārpratumiem, darba attiecības uzsākot, kā arī sludinājumu prioritizēšanu, ja pretendentam ir vairākas izvēles.

Kristīne Štašāne
NVA direktores vietniece

Nu, tas ir viens no galvenajiem faktoriem, kāpēc persona pieņem par labu vienu vai otru piedāvājumu. Jo “konkurētspējīgs atalgojums”, kā bieži mēdz norādīt, neko diži nenorāda. Vai tas piedāvājums vispār ir atbilstošs.

“Šis varbūt mazliet atvieglo kandidātiem, ja redz atalgojumu, vieglāk sākt par to runāt. Bet tas nav labākais, lai dabūtu labāko darbu,” tā savukārt uzskata viena no personāla atlases kompānijas “FONTES” ekspertēm. Šeit uzskata, ka darba algas norādīšana nereti var radīt vēlmi pāriet pie konkurentiem, ja tur līdzīgā pozīcijā piedāvā vairāk. Taču alga esot tikai viens no sludinājuma elementiem.

Ineta Žilvinska
SIA “Fontes Executive Search” konsultante

Viens uzņēmums saviem darbiniekiem iekšēji savādāku kultūru, savādāku attieksmi, vairāk labumus. To visu nevar pierēķināt klāt atalgojumam. Un, ja sākotnēji liekas – man būs par 100, 200 eiro vairāk, bet nav tā, tā un tā. Šos aspektus tikai pēc atalgojuma nevarēs nolasīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd tiek uzskatīts, ka jaunā norma noderīgāka var būt mazkvalificēta darba veicējiem, kā arī tiem, kas vēlas atgriezties Latvijā, bet sludinājumus pēta, vēl esot ārzemēs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm