tv3.lv

Kompānija “Mattel” izveido lelli Bārbiju par godu igaunietei Sildaru

ASV kompānija “Mattel” izveidojusi lelli “Barbie” par godu Igaunijas frīstaila slēpotājai Kellijai Sildaru.

26. maijā 13:25

“Kelly Barbie” tika prezentēta trešdien Igaunijas prezidenta pilī, un tādējādi 20 gadus vecā Sildaru kļuvusi par pirmo Igaunijas pārstāvi, kas iemūžināta ikoniskajā lellē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lelle izveidota 2018.gadā prezentētajā iniciatīvā “Dream Gap Project”, kuras mērķis ir veicināt meiteņu pašpārliecību, izmantojot pozitīvus paraugus.

Bārbijas Kellijas veidošana sākusies pagājušā gada pavasarī, bet tā kavējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Sildaru Igaunijas sabiedriskajai televīzijai stāstīja, ka lelles veidošanas process atsākās rudenī, kad viņa savās mājās uzvilka slēpošanas tērpu, paņēma slēpes un nofotografējās. “Mattel” darbinieki lelli izveidojuši pēc šī attēla.

1,56 metrus garā slēpotāja stāstīja, ka sarunās ar “Mattel” ir minējusi savus ķermeņa parametrus, tomēr nav droša, ka tie ņemti vērā, veidojot lelli.

“Ja tā ir “Barbie”, tad arī ar nereāliem parametriem, tā joprojām ir “Barbie”,” teica sportiste, atzīstot, ka nav domājusi par kritiku “Barbie”, ka tās lelles veido nepareizus priekšstatus meitenēm par skaistuma ideāliem. “Ja viņai ir manas drēbes, tā ir mana “Barbie”,” sacīja Sildaru.

“Kelly Barbie” nebūs pieejama mazumtirdzniecībā, un “Dream Gap Project” izgatavotās lelles ir unikālas. Sildaru stāstīja, ka sākotnēji viņas lelle atradīsies pie viņas mājās, bet pēc tam tā piedalīsies izstādēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sportiste piebilda, ka “Mattel” ir noslēguši līgumus arī ar viņas sponsoriem “Faction”, “Red Bull”, “Roxy” un citiem, lai lelles apģērbs un aksesuāri būtu identiski Igaunijas slēpotājai.

Tallinā dzimusī Sildaru ir Igaunijas vēsturē pirmā pasaules čempione frīstaila slēpošanā, “X Games” zelta medaļas ieguvēja, olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvēja un seškārtēja pasaules junioru čempione. Viņa ir visu laiku jaunākā “X Games” uzvarētāja.

Iniciatīvā “Dream Gap Project” “Barbie” lellēs tiek iemūžināti izcilu sieviešu dzīvesstāsti, lai iedvesmotu meitenes, ka viņas var izdarīt un sasniegt jebko.

Iniciatīvā “Barbie” lelles izveidotas arī Japānas tenisistei Naomi Osakai, Polijas vesera metējai Anitai Vlodarčikai un daudzām citām sievietēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm