“Kolektīvais saprāts”: Kāda ir Latvijas vieta nākotnes pasaulē?

22. janvārī 18:55

Nākotnes atslēgvārds ir mākslīgais intelekts, kas būs klātesošs ikvienā mūsu dzīves sfērā. Tā visstraujākā attīstība gaidāma nākamos piecos, desmit gados, bet 2050. gadā dzīve uz Zemes būs pilnībā mainījusies. Pasaule būs pavisam citādāka nekā šodien, bet tas, vai tā būs labāka, atkarīgs no mums pašiem šodien un tagad. Un arī Latvijai ir iespējas likt lietā savu prātu un smadzenes mākslīgā intelekta attīstībā.

Turpmākās astoņas nedēļas analītisko raidījumu cikls “Kolektīvais saprāts” meklēs atbildes uz jautājumu – kādai būt Latvijai pēc pieciem, desmit gadiem? Kopš dižķibeles pirms 13 gadiem Latvijai nav bijuši ambiciozi mērķi, un Latvijas politika bijusi vērsta uz izdzīvošanu un neatpalikšanu no kaimiņiem. Savukārt kopīgas idejas – kā būt gudrākajiem, veselīgākajiem un laimīgākajiem Eiropā – tādu mums nav.

Pirmajā “Kolektīvā saprāta” raidījumā tā vadītāji žurnālists Jānis Krēvics un mākslīgā intelekta attīstītājs un startup uzņēmējs Zigmārs Bērziņš pievēršas tehnoloģijām un digitalizācijai, kur vislielāko lomu spēlēs mākslīgais intelekts. Tieši šobrīd pasaule ir lielu pārmaiņu priekšā. Jau tagad esam radījuši robotus vai mākslīgo intelektu, kas spēj aizstāt cilvēku, līdz ar to tā vairs zinātniskā fantastika. Šobrīd ir mākslīgā intelekta revolūcija, un, iespējams, šis ir arī Latvijas iespēju laiks, jo prāts un smadzenes mums ir.

Ieskatu nākotnes profesijās, nepieciešamībā mainīt dzīvesveidu, vidējās dzīvildzes pieaugumā, ikdienas procesu autonomizēšanā u. tml., ko visu palīdzēs sekmēt mākslīgais intelekts, palīdzēs sniegt vizionārs Ģirts Bērziņš. Raidījuma vadītāji kopā ar ekspertu šķetinās ne tik vien pasaules kopīgo ieņemto kursu tehnoloģiju attīstībā, bet arī Latvijas pieredzi – kas mums pietrūkst, lai nākamajos desmit gados varētu runāt par attīstību vietējā līmenī, un kuras ir mūsu stiprās puses, kas varētu palīdzēt to veicināt.

Projektu “Kolektīvais saprāts” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par “Kolektīvais saprāts” saturu atbild producentu grupa  SIA “Red Dot Media”.  #SIF_MAF2022

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm