Koalīcija atbalsta papildu 425 miljonu eiro energoresursu atbalsta paketi iedzīvotājiem un uzņēmumiem

Valdošā koalīcija pirmdien, 26. septembrī, atbalstījusi papildu energoatbalstu iedzīvotājiem un uzņēmumiem papildu 425 miljonu eiro apmērā, izriet no “Jaunās Vienotības” politiķa, Saeimas deputāta Arvila Ašeradena un ekonomikas ministres Ilzes Indriksones (NA) teiktā pēc koalīcijas sēdes.

26. septembrī 17:40

Ašeradens teica, ka Ekonomikas ministrija virza energoresursu atbalsta paketi iedzīvotājiem.

Arvils Ašeradens
politiķis

“Diskutējām par četriem svarīgiem priekšlikumiem. Vispirms par cenu griestiem un atbalstu siltumapgādei. Ir panākta vienošanās par to, ka centralizētajā apkurē tā daļa, ka no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro par megavatstundu, valsts kompensēs 90%. Attiecībā uz atbalstu mājsaimniecībām, kas apkurei patērē gāzi, gāzes tarifs virs 107,34 eiro par megavatu valsts kompensēs tirgotājiem to summmu, kas pārsniedz šo slieksni. Vienojāmies par atbalstu mājsaimniecībām pirmie simts kilovati būs par fiksētu tarifu, šis tarifs nepārsniegs 180 eiro par megavatstundu, valsts kompensēs atlikušo starpību ar reālo cenu. Pārsniedzot robežu, mājsaimniecībām elektrības cena būs jāsamaksā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ašeradens teica, ka atbalsta pasākums paredzēts arī visiem uzņēmumiem neatkarīgi no lieluma un darbības veida – to varēs saņemt gan biedrības, gan nodibinājumi. Sākot no cenu sliekšņa 160 eiro par megatavstundu, šajā gadījumā valsts kompensēs 50% no pieauguma cenas, kas pārsniegs noteikto slieksni.

Ašeradens teica, ka FM piekrita atbalsta pasākumiem, saglabājas abas atbalsta pakates, gan piepriekšējā gan jaunā.

Indriksone apstiprināja – vienošanās paredzs atbalstīt gan iedzīvotājus, gan juridiskajās personas. No 425 miljonu eiro energoresursu atbalsta paketes iedzīvotājiem un uzņēmumiem ap 165 miljonu eiro liels papildu atbalsts paredzēts mājsaimniecībām un ap 260 miljonu eiro liels atbalsts – uzņēmumiem un citām juridiskām personām. Precīzi skaitļi gan sekos rītdienas valdības sēdē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm