KNAB lietas pret VID darbiniekiem dēļ no amata atstādina Muitas policijas priekšnieku Podiņu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktās lietas dēļ pret Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem, no amata atstādināts Nodokļu un Muitas policijas priekšnieks Kaspars Podiņš.

25. septembrī 21:08

Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” vēsta, ka par KNAB izmeklēšanu pret Podiņa padotajiem viņš neesot bijis informēts. Policijas priekšnieks ceturtdien atgriezās darbā pēc slimošanas, bet tikai uz vienu dienu, jo pēc Finanšu ministrijas norādēm tika atstādināts, un pret viņu ierosināta disciplinārlieta. Viņš gan pārmetumiem nepiekrīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā raidījumam apgalvoja Podiņš, par KNAB izmeklēšanu, kas saistīta ar kukuļa izspiešanu, viņš uzzinājis tikai kratīšanu dienā – 23.augustā. Taču jau 6.jūlijā ar savu vietnieci Kristīni Prusaku-Brinkmani, kā arī izmeklēšanas nodaļas vadītāju Intars Štālbergu un izmeklētāju Valtu Grundmani bijuši uzaicināti uz pagaru sarunu prokuratūrā.

Tajā atklājies, ka 13.maijā VID sāktais kriminālprocess par uzņēmēja Andra Ramoliņa biznesu, ierosināts, pārkāpjot procedūru.

“Ir pārkāpti VID iekšējie noteikumi saistībā ar kriminālprocesa uzsākšanu, jo uz šiem materiāliem nebija ne manas vīzas, ne manas vietnieces vīzas,” skaidro Podiņš. Viņš prasījis paskaidrojumus kriminālprocesa virzītājam Grundmanim un viņa priekšniekam Štālbergam, taču atbildes bijušas izvairīgas un nepārliecinošas.

Prokuratūra kriminālprocesu izbeigusi un nosūtījusi VID izvērtēšanai. “Manuprāt, ir pretlikumīgi uzsākts kriminālprocess, tas ir mans subjektīvais viedoklis,” saka Podiņš. Pēc viņa rīkojuma caurskatīti citi kriminālprocesi no 2018.gada, bet šādi pārkāpumi citos nav fiksēti.

“Tik rupji, vienkārši pārkāpts ir viss iespējamais, kas var būt,” teica Podiņš.

Kā ziņots kukuļa izspiešanas lietā no kokrūpnieka, “Stiga RM” īpašnieka Ramoliņa varētu būt iesaistīti četri Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki, iepriekš vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tika apcietināts VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Finanšu noziegumu izmeklēšanas daļas Pirmās izmeklēšanas nodaļas vadītājs Štālbergs. Tāpat apcietinājumā saistībā ar kukuļņemšanas lietu nonāca VID darbiniece Inita Lūre un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica kratīšanas VID darbinieka Jāņa Akmentiņa mājās.

Lietā iesaistīts arī Valts Grundmanis, kurš, pēc VID publiskotās informācijas, ir Štālberga vadītās nodaļas vecākais izmeklētājs.

Atsaucoties uz neoficiālu informāciju, “Nekā personīga” ziņo, ka viens no šīs grupas dalībniekiem bija Lūres dzīvesbiedrs un kratīšanas notika arī pie viņiem mājās. Kopš šiem notikumiem Lūre bija atstādināta no amata, bet darba attiecības ar VID pārtrauca gandrīz pusgadu vēlāk, īsi pirms aresta šogad augustā. Neesot darbā, Lūrei nebija iespēju pašai sākt kriminālprocesu pret Ramoliņa ģimenes uzņēmumiem, lai būtu pamats pieprasīt 100 000 eiro kukuli, tāpēc tam bija vajadzīga kolēģu iesaiste.

Aizdomās par kukuļa pieprasīšanu organizētā grupā Štālbergu un Lūri aizturēja 23.augustā, bet dienu vēlāk viņiem abiem piemēroja apcietinājumu. Štālbergs savu vainu izteiktajās aizdomās neatzīst.

Pēc raidījumā minētā, vienā dienā ar Štālbergu no darba VID atstādināts arī Grundmanis.

Tika ziņots arī tas, ka KNAB izmeklētajā lietā par apsūdzību safabricēšanu un mēģinājumu no “Stiga RM” īpašnieka izspiest 100 000 eiro kukuli varētu būt iesaistīti arī politiķi no partiju apvienības “Attīstībai/Par!”. Uz “TV3 Ziņu” jautājumu, vai noziedzīgajai grupai varētu būt saistība ar kādiem “Attīstībai/Par!” politiķiem, Ramoliņš atbildēja: “Tur varētu būt saistība, jā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt no amata atstādinātā VID priekšniece Ieva Jaunzeme atklāja, ka dienestā patlaban notiek izmeklēšanas pret vēl sešiem darbiniekiem par iespējamiem pārkāpumiem, un tām varētu sekot arī aizturēšanas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm