Kārtējo reizi nobīdes JRT ēkas remontdarbu termiņos

Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku ekspluatācijā paredzēts nodot šā gada decembrī, bet ēku pasūtītājam nodot nākamā gada janvārī, taču aizvien ir ļoti daudz neskaidrību.

JRT vēsturiskajā ēkā ir ieliktas granīta flīzes un ierīkots kamīns mājīgākai noskaņai. Paredzēts, ka telpas nodos ekspluatācijā šā gada decembrī.

Ēkas vestibilā, tāpat kā citviet namā, aizvien stāv būvmateriālu krājumi un celtnieku mantas. Sākotnējais ēkas nodošanas termiņš – 11. marts – ir nokavēts, un līgumsods būvniekam būs jāmaksā, uzsver Valsts nekustamie īpašumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No būvnieka būs atkarīgs, cik liels būs līgumsods. Izveidots darba grafiks ar konkrētiem datumiem, kuros “SBSC” jāpabeidz konkrētas darbības būvobjektā. Šo grafiku gan VNĪ publiski nevēlas atklāt, tāpat kā paredzamo soda naudas apjomu, vien skaidrojot – vissliktākajā situācijā maksimālais sods būs 10% no kopējās līguma summas. Pasūtītājs neslēpj – vēl nesen būvniecības darbi karājās mata galā, bet izdevās panākt kompromisu. Galvenā problēma, kas neapmierināja pasūtītāju – uzņēmums nevarēja uzrādīt apgrozāmos līdzekļus, bet tomēr saņemts apliecinājums no bankas, ka būvniekiem nauda ir izsniegta aizdevuma formā.

“Teikšu godīgi, neslēpšu, ka mēs ļoti rūpīgi izvērtējām opciju lauzt esošo līgumu ar esošo būvnieku un piesaistīt jaunu, bet tas būtiski pagarinātu projekta izpildes termiņu un arī budžets būtu pavisam cits,” pauž VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Būvnieki sūdzas, ka ir problēmas ar darbinieku piesaisti, bet nu jau redzama gaisma tuneļa galā. Tomēr bez nobīdēm neiztikt. Vēl februārī būvnieks teica, ka kopā ar pasūtītāju “atraduši risinājumu, lai šo teātri varētu nodot skatītājiem līdz šā gada beigām”, tagad – darbus pabeigs decembrī, ēkai pilnībā jābūt nodotai “Valsts nekustamajiem īpašumiem” nākamā gada janvārī.

“Situācija ir diezgan saspringta, to ir pamanījis mūsu finanšu ministrs, kurš teica, ka būvniecībā ir problēmas – protams, ka tās ir! Bet mums ir brīnumainā kārtā izdevies saglabāt galvenos apakšuzņēmējus, diemžēl ilgstoši viņiem nesamaksājot to, ko viņi ir nopelnījuši, tagad varēsim parādus nodzēst un esam salikuši visus maksājumu grafikus, kas dod pārliecību – decembrī pabeigsim tos darbus,” sola pilnsabiedrības “SBSC” valdes loceklis Juris Pētersons.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ne teātra trupa, ne sabiedrība nevar būt šādas ilgstošas krīzes ķīlnieki, esmu pilnīgi pārliecināts, ka šī ir beidzamā. reize, kad, ierodoties šeit, velku ķiveri un vesti un nākamo reizi es varēšu būt klātesošs lentītes svinīgajā pārgriešanā,” saka kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Jāatgādina, ka no vēsturiskā nama teātra izvākšanās sākās 2017. gadā un būvdarbus ilgstoši vajājušas dažādas neveiksmes. Teātra ēkā ceturtdien rosījās un darbus vēroja arī režisors Alvis Hermanis un direktore Gundega Palma, taču viņi intervijas atteica, sakot – runāsim, kad teātris beidzot šeit būs atgriezies.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm