tv3.lv

Kariņš noraida Gobzema kandidatūru iekšlietu ministra amatam

“Jaunās Vienotības” premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš noraida Alda Gobzema (KPV LV) kandidatūru iekšlietu ministra amatam, un sarunas ar partijām par iespēju gūt stabilu vairākumu Saeimā turpinās līdz rītdienai.

2018. gada 20. decembrī 11:33

“Man šobrīd ir skaidra viena lieta – Aldis Gobzems šo valdību nevēlas izveidot un atbalstīt. Es neveidošu valdību ar Aldi Gobzemu kā iekšlietu ministru,” žurnālistiem sacīja Kariņš. Viņš piebilda, ka “KPV LV” līdz šim teikuši, ka neizvirzīs citu kandidātu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valdībai bez “KPV LV” ar četrām partijām būtu vien 50 balsis. “50 balsis neatbilst stabilam centriski labējam vairākumam,” norādīja politiķis.

Taujāts, vai plāno sarunas ar Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS), Kariņš atbildēja: “Es domāju, ka tas nav mans lēmums. Ja es varētu brīvi rīkoties, būtu strādājis ar 77 balsīm – visām sešām labējam partijām.” Līdz šim gan tas neesot bijis iespējams, ņemot vērā Jaunās konservatīvās partijas (JKP) “sarkanās līnijas” pret ZZS. JKP līderis Jānis Bordāns ir uzsvēris, ka uztur spēkā šo “sarkano līniju”.

Ņemot vērā, ka Gobzema izvirzīšana faktiski iespējamai valdībai “atņēma 16 balsis”, līdz ar to ir jautājums pārējiem partneriem, vai viņi saredz citas iespējas, piebilda Kariņš. “Es atvēru durvis un aicinu padomāt,” teica politiķis.

Kariņš norādīja, ka līdz rītdienai turpinās sarunas ar iespējamiem partneriem, mēģinot rast iespēju izveidot stabilu vairākumu. “Es vēl atstāju laiku. Es turpinu sarunas ar partijām,” teica Kariņš.

Pēc politiķa domām, viņa piedāvātais atbildības jomu sadalījums valdībā iekļāva visu partiju prioritātes, kā arī bija līdzsvarots. “Tad jautājums, vai var izveidot citu modeli, vai arī nē. Es turpinu sarunas līdz rītdienai,” atkārtoti pauda Kariņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašlaik partijām trūkst nepieciešama kompromisa un sadarbības gara, joprojām uzskata Kariņš.

Kā ziņots, patlaban valdības veidošanas sarunas ved JV politiķis Kariņš, kurš piedāvājis valdībā strādāt pieciem politiskajiem spēkiem – JV, Jaunajai konservatīvajai partijai, “KPV LV”, apvienībai “Attīstībai/Par” un “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

Kariņa valdības izveidi varētu sarežģīt partijas “KPV LV” lēmums iekšlietu ministra amatam izvirzīt Aldi Gobzemu.

Valsts prezidents Kariņu pagaidām vēl nav oficiāli nominējis premjera amatam. Iepriekš Ministru kabineta veidošanu Vējonis secīgi uzticēja JKP līderim Jānim Bordānam un “KPV LV” politiķim Gobzemam, taču nevienam no viņiem valdību izveidot neizdevās, tāpēc prezidents šīs abas nominācijas atsauca.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm