tv3.lv

Kariņš drošs, ka valdībai izdosies atsevišķu profesiju pārstāvjiem uzlikt pienākumu obligāti vakcinēties pret Covid‑19

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pagaidām neredz šķēršļus, kuru dēļ valdībai varētu rasties sarežģījumi pieņemt Ministru kabineta noteikumus par pienākumu atsevišķu profesiju pārstāvjiem obligāti vakcinēties pret Covid-19.

2021. gada 22. septembrī 8:59

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” viņš atzina, ka valdība ar Ministru kabineta noteikumiem pēc būtības grib ieviest ļoti līdzīgas prasības tām, kas bija iekļautas likumprojektā, kura virzību Saeima apturēja. Diskutējamas vēl būšot vienīgi detaļas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vēl notiek diskusijas, tieši kuras tās profesijas un kādas tās situācijas būs, bet ir skaidrs, ka caur Ministru kabineta noteikumiem mēs to noteiksim. Kā mēs gribējām jūlijā, tā mēs to tagad noteiksim,” solīja premjers.

Vaicāts, vai neparedz atsevišķu koalīcijas partneru, piemēram, Nacionālās apvienības iebildumus pret šādas kārtības noteikšanu, Kariņš atbildēja noraidoši, uzsverot, ka otrdienas valdības sēdē neviens ministrs neizteica nekādus iebildumus pret šādiem plāniem. “Tātad es pieņemu, ka, ja valdībā visi ministri piekrīt, tad valdībā šis atbalsts ir vienbalsīgs,” norādīja Kariņš.

Viņš arī uzsvēra, ka saskaņā ar iecerēto kārtību iekļūšanai publiskajās iekštelpās būs nepieciešams Covid-19 sertifikāts, vēl tikai esot jāizšķiras, vai pietiks ar sertifikātu par negatīvu Covid-19 testu, vai arī obligāti būs vajadzīgs vakcinēšanās vai pārslimošanas apliecinājums.

Par jauno kārtību valdība varētu lemt nākamnedēļ. Daļa no tās varētu stāties spēkā oktobra otrajā nedēļā, bet daļa – 1.novembrī. Līdz ar to Kariņš kārtējo reizi aicināja nevakcinētos iedzīvotājus nevilcināties, bet doties pēc valsts apmaksātās potes pret Covid-19 jau šodien, tādējādi atvieglojot dzīvi gan sev, gan visai pārējai sabiedrībai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm