Kara noziegumi Ukrainā: Saeima aicina veidot tribunālu Krievijas saukšanai pie atbildības

Saeima pieņēmusi paziņojumu ar aicinājumu veidot īpašu starptautisku tribunālu Krievijas saukšanai pie atbildības par Ukrainā pastrādātajiem noziegumiem. Un deputāti arī rosina “Vāgnera grupu” atzīt par teroristisku organizāciju.

2022. gada 8. decembrī 22:21

Krievijas karš nes nāvi, iznīcību, neaprakstāmas ciešanas, un Krievijai ir jāsamaksā par saviem noziegumiem. Tā no Saeimas tribīnes sacīja Ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols (NA), parlamentu rosinot atbalstīt paziņojumu, kurā izteikts aicinājums vainīgos saukt pie atbildības īpaši izveidotā tribunālā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Cīņai par soda neizbēgamību jeb pret nesodāmību par Ukrainā pastrādātajiem noziegumiem ir jābūt prioritātei visiem, kas atbalsta Ukrainu. Lai to nodrošinātu, jāveido īpašs starptautisks tribunāls, kas skatītu amatpersonu atbildību, lēmumu pieņēmēju par agresijas noziegumu atbildību,” sacīja Kols.

Vienlaikus paziņojumā Saeima aicina Eiropas Savienību iekļaut Krievijas militāro privātuzņēmumu “Vāgnera grupa” teroristisko organizāciju sarakstā un rast tiesisku risinājumu, lai iesaldēto Krievijas naudu varētu izmantot Ukrainas atjaunošanai un kompensāciju piešķiršanai Krievijas agresijas upuriem.

Debatēs uzstājās tikai partijas “Stabilitātei!” līderis Aleksejs Rosļikovs, kurš neatbalsta paziņojumu, jo, viņaprāt, tas tikai šķeļ Latvijas sabiedrību: “Mēs šobrīd vienkārši atkal balsosim par kaut kādu deklaratīvu paziņojumu, kurš patiesībā juridiski nenozīmē neko, bet tīri emocionāli sūtīs Latvijas iedzīvotājiem ārkārtīgi negatīvu signālu, un kārtējo reizi krievu runājošie ar latviešu runājošiem latviešiem atkal strīdēsies par kaut kādām pozīcijām, kurām nav nekādas jēgas.”

Paziņojumu Saeima pieņēma ar pārliecinošu vairākumu. “Par” balsoja 77 deputāti, 10 bija “pret”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm