Kanādas province eksperimentāli dekriminalizē smagās narkotikas

Kanādas Britu Kolumbijas provincē tiek uzsākta pirmā valsts tiesa, lai dekriminalizētu nelielu daudzumu stipro narkotiku, piemēram, kokaīnu un heroīnu.

31. janvārī 12:08

No otrdienas, 31. janvāra, pieaugušajie drīkst turēt līdz 2,5 gramiem tādu narkotiku, kā piemēram, metamfetamīns, fentanils un morfīns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kanādas federālā valdība apmierināja rietumkrasta provinces lūgumu izmēģināt trīs gadus ilgušo eksperimentu, ievērojot līdzīgu politiku tuvējā ASV Oregonas štatā, kas 2020. gadā dekriminalizēja stiprās narkotikas.

Pirms pilotprojekta palaišanas Britu Kolumbija un federālās amatpersonas izklāstīja noteikumus saskaņā ar federāli apstiprināto atbrīvojumu no Kontrolēto narkotiku un vielu likuma.

Lai gan attiecīgās narkotiskās vielas joprojām būs nelegālas, pieaugušos, kuru rīcībā kopumā ir mazāk nekā 2,5 grami narkotiku, nearestēs, neapsūdzēs un viņu vielas nekonfiscēs. Tā vietā viņiem piedāvās informāciju par pieejamajiem veselības un sociālajiem pakalpojumiem.

“Narkotiko lietotāju dekriminalizācija mazina bailes un kaunu saistībā ar šo vielu lietošanu, un nodrošina, ka šie cilvēki jūtas drošāki, meklējot atbalstu,” sacīja Britu Kolumbijas garīgās veselības un atkarību ministre Dženifera Vaitsaida.

Tūkstošiem policistu provincē, tostarp provinces lielākajā pilsētā Vankūverā, piedāvā apmācības par noteikumu izmaiņām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Programma darbosies no 2023. gada 31. janvāra līdz 2026. gada 31. janvārim, ja vien to neatcels federālā valdība.

Daži eksperti ir apšaubījuši 2,5 gramu ierobežojumu, sakot, ka ar šādu devu nepietiek, ņemot vērā atkarīgocilvēku narkotiku lietošanas paradumus.

Narkotiku tirdzniecība Kanādā joprojām ir nelikumīga. Narkotiku glabāšana skolu, bērnu aprūpes iestāžu un lidostu teritorijā arī ir nelikumīga.

Kanāda 2018. gadā legalizēja kaņepju lietošanu pieaugušajiem visā valstī. Taču četras narkotikas, kas tagad atļautas nelielos daudzumos, joprojām ir aizliegtas, kas nozīmē, ka atšķirībā no marihuānas tās nepārdos veikalos. Arī to tirdzniecība pāri robežām joprojām ir nelikumīga.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm