“Kam pieder Krima?” Daugavpils inteliģence asi kritizē Elksniņa izteikumus

Dusmas Ukrainai un apkaunojumu Latvijai radījuši nesenie Daugavpils mēra Andreja Elksniņa (S) izteikumi, kas ir ļoti līdzīgi Kremļa propagandai. Proti, ka Krima pieder Krievijai un agresoru karā nevar nosaukt. Daugavpils inteliģence cer, ka šis beidzot būs pagrieziena punkts, lai panāktu pilsētas vadības maiņu.

Elksniņa citāti, kas atbalsojušies gan Ukrainā, gan Krievijā, attiecīgi – pirmos saniknojot, bet otros – iepriecinot, izskanēja “Delfi TV” raidījumā “Kāpēc”. Uz žurnālistes atkārtotiem jautājumiem, vai Daugavpils mērs var nosaukt šā kara agresoru, viņš visādi izlocījās, savukārt par Krimas piederību gan atbilde nāca skaidri.

Žurnāliste: Krima kam pieder?
Elksniņš: “Es uz to jautājumu atbildēju vairākas reizes iepriekš. Krima ir Krievijas Federācijas sastāvā.”
Žurnāliste: Un tā tika likumīgi iekļauta?
Elksniņš: “Par to diskutēt varētu pēc dziļākas analīzes.”

Liels pārsteigums tas nav Daugavpils inteliģencei, kam Elksniņa nostāja bijusi zināma jau gadiem.  Tomēr laiks, kad ar tik nepopulāru nostāju nākt klajā, nav izvēlēts nejauši, pilsētā vērtē. Lai pēc neveiksmes ar pieminekli parādītu elektorātam, ka ir “savējais”.

“Kāpēc tieši tagad uzsvēra – viņš izgāzās ar pieminekļu aizstāvēšanu, kurus solīja aizstāvēt, ies prom, ja nojauks, bet realitāte parādīja, ka labā roka nezina, ko dara kreisā. Pats paraksta, saskaņo, grib iegūt materiālu labumu, jo summa bija fantastiska,” norāda Daugavpils Universitātes docents Gļebs Beļajevs.

Daugavpils mūzikas vidusskolas direktors Aivars Broks, kurš demonstrēja nelokāmu stāju pret saniknotu pūli, kad kara sākumā solidarizējās ar Ukrainu, pie skolas paceļot tās karogu, tomēr uzskata, ka Elksniņš šoreiz pieļāvis kļūdu.

Inteliģences pārstāvji jau oficiāli vērsušies pie drošības iestādēm un valsts augstākajām amatpersonām – aicinot atlaist Elksniņa vadīto domi. Līdz šim tam neesot bijis pamata.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Zināmā mērā man ir gandarījums, ka būs cits domes priekšsēdētājs un beidzot Rīgas kungi sapratīs, ka tā dzīvot nevar, un mēs jau vērsāmies pasen Rīgā, bet mums atbildēja: malači, forši, bet pagaidām nevaram izdarīt. Man skarbi jāsaka: varbūt pagaidīsim, kad tanki ieies Daugavpilī, un sapratīsim, ka wow, tiešām tai Daugavpilī kaut kas notiek! To jau izdarīt viegli – var savākt vienas dienas laikā elektorāta parakstus, ka tētiņam Putinam palūgt kaut ko darīt. Situācija jocīga, bet ceru, ka beidzot sapratīsim, ko nozīmē lojalitāte un valsts drošība,” teic Broks.

Mūzikas skolas direktors arī skaidro, ka Elksniņam pilsētā nebūt nepieder vairākuma viedoklis. Tie, kuri kliedz, esot skaļi, bet viņu nav daudz. Tāpēc domubiedru grupa uzskata, ka Daugavpils ir pelnījusi Latvijai lojālu vadību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm