Kalnu slēpošanas trases šogad taupīs, taču darbu neapturēs

Darbu sākušas pirmās kalnu slēpošanas trases, kamēr vairums sniegu sāks pūst vien nākamnedēļ, kad būs droši par noturīgāku salu. Riskēt ar atkusni uzņēmēji šogad nevēlas, jo sniega pūtējus un arī pacēlājus darbina elektrība, kas šogad ir kļuvusi daudzkārt dārgāka, vēsta TV3 Ziņas.

Vairums slēpošanas kalnu šo ziemu sākuši piesardzīgi. Lai gan ziemīgi laikapstākļi jau iestājušies un samērā droši var sākt sniega pūšanu, daudzas trases nav vēlējušās riskēt  – ja uznāk atkusnis tāpat, kā sniegs, izkusīs arī tā izveidošanai ieguldītā nauda. Un, kā atzīst slēpošanas bāzes “Žagarkalns” direktors, tas šogad var būt īpaši sāpīgs trieciens.

Māris Zvīnis
slēpošanas bāzes “Žagarkalns” direktors

“Šogad bijām piesardzīgāki, nereaģējām uz pirmo aukstumu, jo parasti tas nav noturīgs. Ja iepriekš elektroenerģija maksāja piecas reizes lētāk, tad arī sniega saražošana bija piecas reizes lētāka. Tagad gribas tomēr rēķināt. Jo uzpūst sniegu, kad tas atkal nokūst, tās ir dubultas izmaksas.”

“Žagarkalns” gan tuvākajās dienās plāno uzsākt aktīvu sniega ražošanu, lai jau nākamnedēļ trasi varētu atvērt. Ziemas prieku baudītājiem gan jārēķinās – šogad nedaudz – par apmēram 10% – pieaugs biļešu cenas.

“Pa šiem 20 gadiem esam piedzīvojuši vairākas krīzes. Jā, apmeklētāju var būt mazāk, iespējams, viņi retāk apmeklēs trases, bet tie, kas tomēr bauda šo ziemas prieku un izvēlas slēpot, tie jau apmeklēs trases,” novērojis slēpošanas bāzes “Žagarkalns” direktors.

Tikmēr tepat netālu esošajā “Ozolkalnā”, trasēs sniegs jau sapūsts un, kā redzams strādā arī pacēlāji. Arī šeit uzsver, izmaksas šogad ir kāpušas vairākkārt, taču trases saimnieki uz sezonu raugās ar optimismu.

“Ozolkalns” šajā sezonā darbojas jau otro dienu. Trases saimniece atzīst, tik ātri pūst sniegu bijis riskanti, jo pie šīm elektrības cenām, katra sniegpārsla ir izmaksas. Risks gan šoreiz attaisnojies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līga Rokpelne
SIA “Ozolkalna serviss” valdes locekle

“Šoreiz teiciens, kas neriskē tas nevinnē, attaisnojās par 100%. Sākām pūst sniegu pagājušajā sestdienā. Lai mēs sagatavotu vienu trasi, mums vajag četras konstantas diennaktis ar mīnuss četriem, mīnuss pieciem grādiem, kā minimums, lai to varētu paveikt.”

Kāda būs šī slēpošanas sezona, patlaban gan esot grūti paredzēt. “Ozolkalns” šogad cenas nav cēlis, taču ieslēgts taupības režīms. Daudz iespēju elektrību ekonomēt gan neesot – sniegs ir jāpūš, tāpat jādarbina pacēlājs.

“Arī degviela, jo ir visi sniega traktori, kas mums ir jādarbina, protams, tas ir jūtams. Bet gan jau, mēs skatāmies uz visu pozitīvi. Šobrīd mēs mēģinām ekonomēt varbūt citur, neekonomēt uz elektrību un pūšam sniegu un ceram, ka izdosies savilkt galus,” cer SIA “Ozolkalna serviss” valdes locekle.

Un uz to cer arī sniega prieku baudītāji, kuri šodien priecīgi atklāja slēpošanas sezonas atklāšanu.

Matiass
slēpotājs

“Sniegs ir brīnišķīgs un novembrī slēpot tas ir vispār brīnišķīgi. Brīvāks kalns, var vairāk dažādus brīnumus izpildīt, kāds te lec, cits mēģina vēl kaut kā… Brīnišķīgi! Un vēl kāda ponorāma apkārt.”

Neskatoties uz energoresursu cenu kāpumu, visas lielākās trases šoziem darbu turpinās. Paredzams, ka vairums no tām apmeklētājus sāks uzņemt no nākamās nedēļas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm