tv3.lv

Kalniņš: Āboltiņa ir pilnīgi kvalificēta vēstnieces amatam – izskanējusī kritika saistīta ar politiķes kontroversialitāti

Bijusī politiķe Solvita Āboltiņa kā ārpolitikas eksperte ir pilnībā kvalificēta vēstnieces Itālijā amatam, savukārt par tā ieņemšanu izskanējusī kritika saistāma ar politiķes kontroversialitāti, sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V).

2018. gada 30. jūlijā 12:46

Vaicāts par pausto kritiku šādam solim, Kalniņš norādīja, ka to varēja sagaidīt, jo Āboltiņa kā politiķe kādreiz bijusi kontroversiāla un cilvēki bieži reaģē emocionāli, vērtējot to, vai patīk vai nepatīk konkrētais cilvēks, nevis raugās uz personas profesionālo pieredzi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ārlietu komisijas vadītājs norādīja, ka Āboltiņu pazinis jau tolaik, kad viņa vēl pirms iesaistīšanās politikā strādājusi Ārlietu ministrijā (ĀM) un viņa vērtējumā ekspolitiķe kā ārpolitikas eksperte ir pilnībā kvalificēta vēstnieces amatam. Deputāts norādīja, kā viņas pieredzi ir veidojis un papildinājis profesionāli veiktais darbs Saeimas priekšsēdētājas amatā, kas ietvēra plašus kontaktus ar ārvalstu delegācijām.

Šajā amatā Āboltiņa ir labi pārstāvējusi valsti, tiekoties ar citu zemju prezidentiem un citām amatpersonām, un ekspolitiķe ļoti labi zina, kā diplomātiski pārstāvēt Latviju. Kalniņš norādīja, ka parasti ir pret politiskiem diplomātiem, bet šajā gadījumā Āboltiņa kā diplomāte atgriežas savā iepriekšējā darbības sfērā. Bijušajai politiķei par labu nāk arī pieredze, vadot Saeimas Nacionālās drošības komisiju.

Politiķis nekomentēja šī jautājuma skatīšanas procesu Saeimas Ārlietu komisijā.

Kā ziņots, Āboltiņa kļūs par Latvijas vēstnieci Itālijā.

Kā liecina Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa darba kārtība, otrdien, 31.jūlijā, Vējonis vairākiem vēstniekiem Rīgas pilī, tajā skaitā Āboltiņai, pasniegs akreditācijas vēstules.

Likums nosaka, ka vēstniekus pēc ārlietu ministra un Ārlietu komisijas kopēja saskaņota priekšlikuma amatā ieceļ un no amata atlaiž Valsts prezidents.

Jau vēstīts, ka Āboltiņa šogad februārī sāka darbu ĀM Eiropas departamenta direktores amatā un viņai piešķirts padomnieka diplomātiskais rangs, aģentūru LETA informēja ĀM.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Āboltiņa pērn bija paziņojusi, ka noliks deputātes mandātu pirms 12.Saeimas sasaukuma beigām, jo iecerējusi atgriezties diplomātiskajā dienestā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm