tv3.lv

Kādu palīdzību iespējams sniegt Ukrainai un tās iedzīvotājiem

Karastāvoklim Ukrainā arvien saasinoties, pieaug arī cilvēku interese par iespējām, kā palīdzēt Ukrainai un tās iedzīvotājiem. ‘’tv3.lv’’ apkopojis iespējamos palīdzības sniegšanas veidus.

24. februārī 17:11

Gan nevalstiskās organizācijas, gan ukraiņi pauž, ka šobrīd palīdzību Ukrainai vispirms iespējams sniegt arī kaut tik vien, kā lasot un arī daloties tālāk ar uzticamu un pārbaudītu informāciju par Ukrainā notiekošo. Tādā veidā, iespējams, ziņas sasniegs arī tos cilvēkus, kas ikdienā patērē Kremļa propagandas kanālus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Notikumu attīstībai vari sekot līdzi arī ‘’tv3.lv’’ teksta tiešraidē, klikšķinot šeit.

Ziedo

Jebkuram, kaut šķietami nelielam, ziedojumam patreiz ir liela nozīme. Ziedošanas iespējas gan lokāli, gan arī plašākā mērogā ir dažādas. Piemēram, Latvijas labdarības organizācija ‘’Ziedot.lv’’ uzsākusi līdzekļu vākšanu Ukrainas atbalstam. Organizācija pauž, ka vēl šobrīd nav zināms, kāda palīdzība būs visnepieciešamākā, bet saziedotie līdzekļi kopā ar Ukrainas atbalsta organizācijām tiks izlietoti tur, kur tas būs visvairāk vajadzīgs. Ziedot organizācijai vari šeit.

Tāpat iespējams ziedot biedrībai ‘’SOS palīdzība Ukrainai’’, kura kopš 2014. gada sniedz atbalstu Ukrainas armijai un brīvprātīgo bataljoniem, piegādājot palīdzības kravas frontes līnijām. Biedrības ‘’Facebook’’ lapā vari atrast gan bankas rekvizītus, gan biedrības pārstāvju kontaktus, lai sazinātos par citām palīdzības iespējām, kuras biedrība nodrošina.

Iespējams arī veikt ziedojumus tiešā veidā dažādām Ukrainas organizācijām. Ja vēlies palīdzēt militārajiem spēkiem, vari ziedot šādām organizācijām:

Lai nodrošinātu medicīnisko palīdzību, ziedot vari šīm organizācijām:

Savukārt sniegt finansiālu palīdzību bērniem, kurus skāris karš, iespējams, ziedojot ‘’Voices of Children’’.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Ukrainas Nacionālā banka atvērusi īpašu kontu līdzekļu vākšanai Ukrainas armijas vajadzībām. Konts pieņem dažādas valūtas (eiro, ASV dolārus, britu mārciņas) un pārskaitījumus uz to var veikt gan Ukrainas iedzīvotāji, gan no ārvalstīm. Konts, uz kuru pārskaitīt līdzekļus: UA843000010000000047330992708. Vairāk uzzini te.

Kā arī ne mazāk svarīgi šobrīd ir atbalstīt Ukrainas neatkarīgos medijus, lai tās informatīvajā telpā arvien būtu pieejama uzticama un pārbaudīta informācija. Medijam ‘’The Kyiv Independent’’ iespējams ziedot ‘’Patreon’’ un ‘’GoFundMe’’.

Organizācija ‘’Razom for Ukraine’’ apkopojusi vēl citas organizācijas, kuras iespējams atbalstīt ziedojumu veidā, kā arī informācijas avotus, lai ikviens spētu labāk izprast šī brīža karastāvokli. Apkopojumu meklē te. Arī šeit vari meklēt gan iespējas veikt ziedojumus, gan informācijas avotus, kas var palīdzēt saasinājušos situāciju izprast padziļinātāk. Savukārt šajā saitē atradīsi gan Ukrainas organizācijas, gan to aprakstus, kurām vēl iespējams sniegt finansiālu palīdzību.

Jāatgādina, ka sava veida finansiālo palīdzību Ukrainai un tās uzņēmējiem šobrīd varam sniegt arī veikalos, iegādājoties importa preces no Ukrainas.

Palīdzi bēgļiem

Valdība apstiprinājusi Iekšlietu ministrijas izstrādāto iespējamo Ukrainas patvēruma meklētāju uzņemšanas plānu – Latvija gatava uzņemt līdz pat 10 000 bēgļu. Taču arī ārpus ministrijas apzinātajām iespējām bēgļiem nodrošināt naktsmājas tūristu mītnes joprojām tiek aicinātas pieteikties patvēruma sniegšanai. To iespējams izdarīt, aizpildot anketu šeit.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat iespējams iesaistīties biedrības ‘’Gribu palīdzēt bēgļiem’’ organizētajā palīdzībā. Biedrībai iespējams ziedot gan finansiāli, gan materiāli, kā arī kustības ‘’Facebook’’ grupā augusi interese pēc pajumtes nodrošināšanas bēgļiem. Biedrība izveidojusi anketu, kuru aicina aizpildīt jebkuru (gan privātpersonas, gan nevalstiskās organizācijas, gan uzņēmumus), kurš savu iespēju robežās ir gatavs sniegt jebkāda veida palīdzību, tostarp caur ziedojumiem un naktsmāju došanu patvēruma meklētājiem. Anketu meklē te.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm