Jūrmalas dome Covid‑19 sertifikāta neesamības dēļ apturējusi divu deputātu pilnvaras

Jūrmalas dome Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ apturējusi divu deputātu pilnvaras, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

2021. gada 19. decembrī 9:37

Pamatojoties uz likuma “Par pagaidu papildu prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam” un Pašvaldības domes vēlēšanu likumu, dome pilnvaras apturētas Rolandam Parasigam-Parasiņam (NA) un Anitai Adijānei (ZZS).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pieņemti lēmumi arī par Adijānes un Prasiga-Prasiņa aizvietošanu domes komitejās.

Kā ziņots, lēmuma pieņemšana par deputātu pilnvaru apturēšanu pašvaldībām jāieņem, jo likums “Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam” nosaka, ka no 15.novembra tiek apturētas pret Covid-19 nevakcinēto vai to nepārslimojošo pašvaldības domes deputātu pilnvaras.

Likumā noteikts, ka pašvaldības domes deputāta pilnvaras īstenot ir tiesīgs tikai tāds deputāts, kurš līdz 2021.gada 15.novembrim ir ieguvis un uzrādījis pašvaldības vēlēšanu komisijai Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, kā arī deputāts, kurš saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku un uzrādījis sertifikātu par negatīvu veiktā testa rezultātu.

Uz deputāta pilnvaru apturēšanas laiku viņa vietā Pašvaldības domes vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā stāsies nākamais kandidāts, kurš ieguvis sertifikātu. Ja aizvietotais deputāts iegūs Covid-19 sertifikātu, viņš varēs atsākt pildīt deputāta pienākumus.

Likuma autori skaidro, ka šīs prasības tiek noteiktas, lai nodrošinātu sabiedrības veselības un drošības interesēm atbilstošu rīcību Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos, sekmētu uzticēšanos valstī īstenotajai Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības politikai, solidarizētos ar pārējām valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā kapitālsabiedrību amatpersonām un darbiniekiem, nodrošinot taisnīgu attieksmi Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanas pasākumu īstenošanā, kā arī vairotu uzticēšanos valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā Saeimas darbībai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm