Saturs turpinās pēc reklāmas

“Jums kājas būtu melnākas nekā no kartupeļu lauka!” Ventspilnieki sašutumā par putekļaino pilsētu

Ventspils iedzīvotāji ir noraizējušies par akmeņogļu putēšanu Ventspils Tirdzniecības ostā – melns nosēdumu slānis noklājis visu tuvējo apkārtni. Savākti pat teju 200 paraksti, kas tiks iesniegti Reģionālās attīstības ministrijā.

2018. gada 23. jūlijā 19:17

Neapmierinātību par notiekošo pauž arī pašvaldība, kas ostas uzņēmumam pārmet nevēlēšanos komunicēt. Kompānijā gan pārmetumus noraida, arī Valsts vides dienests (VVD) pārkāpumus nav konstatējis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Ventspils ir pilsēta, kurā osta atrodas pašā pilsētas sirdī – Ventas krastā, blakus vecpilsētai un dzīvojamajai zonai. Tāpēc iedzīvotājiem ar dažādiem putekļiem nākas sadzīvot regulāri. Tomēr šobrīd situācija esot kļuvusi nepanesama – akmeņogļu pārkraušanas putekļi pa vējam tiekot iznēsāti pa visu pilsētu.

Agnese Jansone
Ventspils iedzīvotāja

Ja jūs apsēstos bērnu pilsētiņā vai jūs pastaigātu pa zālīti pie pils, vai jūs aizbrauktu centrā pastaigāt, jums kājas būtu melnākas nekā no kartupeļu lauka. Pat dzīvoklī bērni, staigājot ar plikām kājām, tur pat nevajag dienu, tur pēc pusstundas ir melnas pēdas. Jā, logs ir vaļā, protams, bet kā logs var nebūt vaļā pie 30 grādiem.

Lai meklētu problēmai risinājumu, iedzīvotāji pat savākuši 175 parakstus, kas kopā ar vēstuli adresēti Reģionālās attīstības ministrijai un VVD. Neapmierināta ir arī pašvaldība, kura par notiekošo ir lietas kursā, bet darīt neko nevarot.

Didzis Ošenieks
Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks (Latvijai un Ventspilij)

Atļaujas gan izsniedz, gan kontrolē Valsts vides dienests, Ventspils reģionālā vides pārvalde, un no viņiem arī tiek prasīta atbildība. Laikapstākļi ir nelabvēlīgi produktu pārkraušanai, un tālāk ir jābūt, no sabiedrības viedokļa un no Ventspils pašvaldības viedokļa skatoties, kāda ir rīcība.

Pašvaldība arī met akmeni uzņēmēju lauciņā, kas neveicot pietiekami daudz darbību putēšanas ierobežošanai. “Var tepat pa Ventu nobraukt ar velkoni, kas aprīkots ar iespējām aplaistīt šīs kaudzes attālināti kaut vai no Ventas, bet tas, kā mēs redzam, netiek darīts, tur labākajā gadījumā atrodas viens – es to nosauktu par dārza laistītāju,” turpina Ošenieks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Uzņēmumā pārmetumus par bezdarbību gan noraida. Piektdien vides dienesta pārbaudē pārkāpumi konstatēti neesot.

Alīna Rugine
Ventspils Tirdzniecības ostas pārstāve

Šodien situācija ir smaga ne tikai mums Ventspilī, bet vispār Latvijā, un tie ir klimatiskie apstākļi – sausums, lietus nav. Mēs kā sociāli atbildīgs uzņēmums turpinām pastiprināti laistīt, ieviešam papildu tehniskos risinājumus un ceram, ka tuvākajā laikā klimatiskie apstākļi uzlabosies.

Tikmēr VVD Ventspils reģionālajā vides pārvaldē akcentē, ka uzņēmumam uzdots veikt vairākus pasākumus situācijas uzlabošanai, tostarp jānodrošina, ka ogļu kaudzes nepārsniedz 10 metru augstumu, jāierīko papildu laistīšanas ierīces.

Anna Adamsone
Ventspils Vides pārvaldes direktora vietniece

Teritorija tiešām tiek intensīvi mitrināta un laistīta, teritorija tiek uzkopta. To, ka putekļi ir šajā sausajā laikā, to visi mēs esam redzējuši un konstatējuši. Es pati esmu pārbaudījusi soliņus krastmalā – nu viņi nav netīri – sestdien biju, vakar biju, nu viņi nav netīri. Tad uzņēmumam mēs uzlikām par pienākumu līdz mēneša beigām organizēt tikšanos ar iedzīvotājiem un informēt par jau padarīto un par to, kas tiks darīts.

Vides uzraugi sola akmeņogļu pārkraušanas procesu ļoti stingri uzmanīt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas