tv3.lv

Juglas ezers pēc ilgstoša lieguma ir atvērts motorlaivu satiksmei; ornitologi pauž satraukumu

2019. gada 9. septembrī 8:22

Viens no Rīgas lielākajiem ezeriem pēc ilgstoša lieguma perioda tiek atvērts motorlaivu satiksmei. Runa ir par Juglas ezeru, kur līdz šim bija īpaši apkārtnei saudzējoši noteikumi, kas liedza izmantot motorlaivas un bija stingri ierobežojumi arī airu laivām. Tagad līdzšinējie noteikumi atcelti, minētais lēmums īpaši satrauc ornitologus.

Juglas ezers atrodas Rīgas austrumu daļā. Līdz šim šajā ezerā bija īpaši noteikumi, kas liedza šeit izmantot motorlaivas, bet ar airu laivām šajā ezerā vizināties drīkstēja divus mēnešus vēlāk nekā citviet no 1. jūlija.

Rīgas domes ūdens resursu nodaļas vadītājs Jānis Švinskis norāda, ka domē ilgus gadus notika laivošanas liegumu izvērtēšana: “Tagad pēc vairāk nekā desmit gadiem tie ir atcelti. Šobrīd var izmantot visus motorizētos kuģošanas līdzekļus un visus kuģošanas līdzekļus, kādi ir atļauti Ministru kabineta noteikumos.”

Ar motorlaivām Juglas ezerā drīkst kuģot jau vairāk nekā mēnesi, kopš augusta sākuma. Valdis Šoplaks ir ūdens sportists un dzīvo pie Juglas ezera. Viņš uzskata, ka līdzšinējais liegums bija nepamatots. Pat vairāk, Valdis norāda, ka motorlaivu liegums ir veicinājis ezera aizaugšanu: “Pašlaik salīdzinājumā ar to, kā bija pirms 20 gadiem, ka varēja ar vējdēļiem braukāt un tamlīdzīgi, ezers ir sācis pārpurvoties, ir problēmas nopeldēties.”

Tāpat arī 95% domes aptaujāto makšķernieku uzskata, ka pa ezeru ir jāļauj braukt ar motorlaivu. Arī citi ezera apkārtnes iedzīvotāji labprāt atbalsta motorlaivu izmantošanu Juglas ezerā. Tači ir cilvēki, kuriem ir iebildumi, un tie ir ornitologi. Iepriekš tieši ornitologu ieteikuma dēļ Juglas ezerā bija noteikts liegums izmantot motorlaivas.

“Tuvākajos gados būs mazāk un mazāk putnu.” Ornitologs Ruslans Matrozis ir veicis novērojumus Juglas ezerā, un viņš ir apzinājis to, ka trokšņi un cilvēku klātbūtne ūdens putnu klātbūtni ezerā samazina. Īpaši jūtīgi ir ķīri, tie vispār pazūd no trokšņainām vietām.

“Līdz šim šis ezers bija faktiski vienīgais, kur bija liegums braukt ar motorizētiem transportlīdzekļiem, līdz ar to tur bija diezgan liela putnu daudzveidība, liels skaits salīdzinājumā, piemēram, ar blakus esošo Ķīšezeru, lielo Baltezeru, Daugavu un citām vietām,” saka ornitologs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domē norāda, ka ornitologi diemžēl savus iebildumus izteikuši pārāk vēlu. Ūdens resursu departaments esot sūtījis vēstuli ornitologiem, bet atbilde nav saņemta. Savukārt ornitologs norāda, ka nekādu domes vēstuli par Juglas ezeru neesot saņēmis. Lai vai kā, turpmāk Juglas ezers būtībā ir atvērts visiem kuģošanas līdzekļiem, kādi vien Latvijā ir atļauti un kas var iebraukt seklajā Juglas ezerā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm