tv3.lv

Jenotu meitenei no Ukrainas nepieciešams atbalsts Latvijā

Kopā ar cilvēkiem no kara Ukrainā glābjas arī viņu mājdzīvnieki, un tie ir ne tikai suņi vai kaķi, tostarp kāda jenotu meitene Maša, kas pirms kara sākuma piedzima Mariupoles zoodārzā, vēsta “900 sekundes”.

Jenotu meitene Maša tagad ikdienā var baudīt Mellužu mierīgās pastaigas pludmalē.

Aļona Protosenko
Mašas saimniece, Ukrainas kara bēgle no Mariupoles

“Viņa paēda pirms pastaigas, jā, Maša. Vienā reizē viņa tagad apēd 120 gramus silta piena, iepriekš, kad tikko viņu paņēmām ēda vien 50 gramus.”

Tagadējā Mašas aprūpētāja Aļona Protosenko stāsta, cik ļoti nepilnu pusgadu vecā jenotu meitene ir izaugusi.

Aļona kopā ar meitu, braucot prom no Mariupoles, pirms nokļūšanas Krievijā, filtrācijas nometnē, pamanīja tobrīd aptuveni pusotru mēnesi veco jenotu meiteni dzīvojam pie karavīriem.

“Mēs, ejot cauri filtrācijai, ieraudzījām viņu karavīru rokās. Viens karavīrs viņu baroja no pudeles. Tad, kad es un mana meita viņu ieraudzījām, piegājām paglaudīt un sanāca, ka viņa palika pie mums,” norāda Mašas saimniece, Ukrainas kara bēgle no Mariupoles.

Karavīri zināja teikt, ka jenotu meitene līdz karam dzīvoja Mariupoles zoodārzā. Viņas mamma mira bombardēšanā, savukārt brāļi un māsas nonāca pie citiem kara bēgļiem.

Pēc tam sekoja garš, sarežģīts ceļš cauri Krievijai. Iebraukšana Igaunijā bija ļoti sarežģīta, jo pastāv stingri noteikumi, kas regulē dzīvnieku ievešanu Eiropas Savienībā no trešajām valstīm. Tagad Maša aug, un aug arī viņas labturības prasības.

Aļona Protosenko
Mašas saimniece, Ukrainas kara bēgle no Mariupoles

“Viņai augot, nepieciešama teritorija. Nepieciešams voljers, kas ir uzticams un spēj noturēt un arī izklaidēt pieaugušu jenotu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mašas vajadzības Aļona un viņas meita diemžēl vienatnē nevar nodrošināt. Tāpēc viņas aicina palīdzēt nodrošināt Mašai piemērotu voljeru. Plašāka informācija pieejama jenotu meitenes Mašas lapā sociālajos tīklos.

Veido stāstus par cilvēkiem, kuri, par spīti grūtībām, palīdz sabiedrībai ar savu darbu un liek noticēt iedzīvotāju spējām radīt ko jaunu un noderīgu. Rūp mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošiba ielās, kā arī ekoloģijas problēmas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm