“Jelgavas augļi” izrāda cehu; uzņēmums ir pārliecināts par savu nevainīgumu

Pēc Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) lēmuma par darbu apturēšanu uzņēmuma “Jelgavas augļi” dārzeņu pārstrādes cehā, firmas īpašnieki LNT Ziņām izrādīja ēku, kurā notiek saimnieciskā darbība. Uzņēmums ir pārliecināts, ka analīžu rezultāti pierādīs viņu nevainīgumu.

2019. gada 17. septembrī 11:07

“Jelgavas augļi” īpašnieki ir pamatoti satraukti par PVD lēmumu un publisko paziņojumu, jo tas var pamatīgi iedragāt ģimenes uzņēmuma reputāciju un to izputināt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LNT Ziņas novēroja, ka dārzeņu un augļu noliktava turpina darbu, bet PVD slēgtajā mizošanas cehā norit aktīvi remontdarbi, proti, flīzēšana.

Kā minēja īpašnieki, lai gan viņi tuvākajā laikā pāriet uz jaunām telpām (tuvāko nedēļu laikā), viņi vienalga remontē esošās, jo katras dienas ražošanas apturēšana nes milzu zaudējumus.

Jau vēstīts, ka, izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, PVD apturējis “Jelgavas augļi” dārzeņu pārstrādes ceha darbību, kas piegādāja ēdināšanas uzņēmumam “Baltic Restaurants Latvia”, tajā skaitā Siguldai, grieztos dārzeņus, to apstiprināja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Veicot pārbaudi “Jelgavas augļi” ražošanas telpās, PVD konstatējis higiēnas prasību pārkāpumus, pārkāpumus, kas saistīti ar produktu izsekojamību, kā arī neatbilstošu uzglabāšanas temperatūru fasētiem dārzeņiem. Nepieciešamo +6 grādu vietā tie uzglabāti +13 grādu temperatūrā.

PVD ir paņēmis virsmu nomazgājumu un svaigu dārzeņu paraugus laboratoriskai izmeklēšanai.

Tāpat PVD sācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atbildot uz jautājumu, vai šo Jelgavas uzņēmumu var jau sasaistīt ar saslimšanas gadījumiem Siguldā, Balodis atbildēja noliedzoši, jo vēl nav saņemti noņemto paraugu analīžu rezultāti.

Balodis norādīja, ka firma piegādāja grieztos produktus, kuri netika termiski apstrādāti. Viņš arī pastāstīja, ka otrdien gaidāmi piektdien, 13. septembrī, paņemto analīžu rezultāti, bet pirmdien, 16. septembrī, paņemto paraugu analīžu rezultāti, visticamāk, būs šīs nedēļas beigās.

2018. gadā “Jelgavas augļiem” par pārkāpumiem zaļā publiskā iepirkuma jomā tika piemērots 250 eiro sods – PVD piemēroja naudas sodu “Jelgavas augļiem”, jo uzņēmums Rīgas izglītības iestādēm piegādāja citvalstu un pašmāju produkciju tā vietā, lai nodrošinātu zaļā publiskā iepirkuma prasībām atbilstošus dārzeņus.

Tāpat ziņots, ka ārstniecības iestādēs ar zarnu infekcijai raksturīgiem simptomiem līdz šim vērsušies 24 siguldieši, no kuriem septiņiem apstiprināta diagnoze par verotoksīnu producējošo Escherichiacoli infekciju.

Smaga STEC infekcijas komplikācija – hemolītiski urēmiskais sindroms – konstatēts četriem bērniem, un STEC infekcija līdz šim laboratoriski apstiprināta trim saslimušajiem bērniem. Diviem saslimušajiem bērniem STEC infekcija nav apstiprinājusies. Pārējiem slimniekiem laboratoriskās izmeklēšanas rezultāti vēl nav saņemti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās ēdinātājs ir “Baltic Restaurants Latvia”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm