tv3.lv

Jelgavā svin pilsētas svētkus

Pēc Jelgavas pilsētas 757. dzimšanas dienas atklāšanas svinībām, svētku otrā diena 28. maijā turpinājās ar aktivitātēm visai ģimenei – “Sajūtu parku” Hercoga Jēkaba laukumā, atrakciju parkiem skvērā aiz Jelgavas kultūras nama un Ozolskvērā, radošajām darbnīcām, Andeli Raiņa parkā un amatiermākslas kolektīvu koncertiem kvartālos, informēja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādē “Kultūra”.

29. maijā 10:20

Svētku otrā diena tika ieskandināta ar plašu amatnieku un mājražotāju Andeli, kurā piedalījās keramikas mākslinieki, vietējie dizaina apģērba šuvēji, maizes cepēji un citu darinājumu tirgotāji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skvērā aiz Jelgavas kultūras nama un Ozolskvērā darbojās atrakciju parki, kuros bērni varēs izklaidēties arī 29. maijā no pulksten 11 līdz 19.

Hercoga Jēkaba laukumā jaunākie pilsētas iedzīvotāji nodevās radošām, izzinošām un sportiskām aktivitātēm “Sajūtu parkā”. Tepat vēl līdz 31. maijam iespējams aplūkot brīvdabas izstādi “Jelgava gleznās””, kur 15 mākslas darbos un stāstos apskatāmas vērtīgas vēstures liecības un nozīmīgi fakti par Jelgavu, kā arī māksliniekiem, kuri šeit dzimuši, dzīvojuši vai strādājuši.

Savukārt Jelgavas kvartālos skatītājus priecēja pilsētas amatiermākslas kolektīvi – dejotāji, dziedātāji un gleznotāji. Jelgavas kultūras namā latino un džeza melodijas spēlēja Jelgavas bigbends un soliste Anete Alksne.

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā izskanēja Guntara Ruņģa un kora ”FRA-CHO-RI” koncerts ”Ziemeļmeitas lūkoties”, bet Hercoga Jēkaba laukumā norisinājās BMX paraugdemonstrējumi izmantojot airbag landing no Latvijas vadošajiem jomas sportistiem.

Jelgava ir studentu pilsēta, tādēļ svētki nav iedomājami bez Latvijas Lauksaimniecības universitātes iesaistes, kas svētku laikā priecēja ar koncertu, kurā piedalījās LLU tautas deju ansamblis ”Kalve”, vīriešu koris ”Ozols” un sieviešu kora ”Liepa”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Brīvdabas koncertzālē ”Mītava” satikās Latvijas tautas deju ansambļi, kurus kopā sasaucis TDA “Lielupe”. Par tradīciju kļuvušajā koncertā ”Mēs mīlam dejā”, izdejotas skaistākās latviešu skatuviskās dejas – zelta fonds un jaunrades dejas. Koncertā piedalījās: TDA ”Lielupe”, ”Dancis”, ”Teiksma”, ”Rotaļa”, ”Vektors”, JDK ”Sadancis”, DA ”Daiļrade”, VPDK ”Mana Rotaļa”.

Arī šodien, 29. maijā, svētki turpinās – plkst. 11 Uzvaras parkā varēs baudīt Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra rotaļuzvedumu bērniem ”Nāciet ciemos”, līdz plkst. 19 darbosies atrakciju parki skvērā aiz kultūras nama un Ozolskvērā, Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā pulksten 14 notiks izrāde Jānis Dreslers ”Burbuļmātes prieki un bēdas”, uz Lielupes un Pasta salā norisināsies dažādas sporta aktivitātes.

Svētku noslēgumā no pulksten 23 līdz 1 pēdējo reizi būs skatāma oriģinālizrāde uz ūdens ”Atspulgi”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm