Jaunzeme: VID šogad pievērsīsies PVN ieņēmumu vairošanai

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad pievērsīsies pievienotā vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumu vairošanai, šorīt intervijā “900 sekundēs” teica jaunieceltā VID vadītāja Ieva Jaunzeme.

2019. gada 7. februārī 9:01

Runājot par ēnu ekonomikas apkarošanu, Jaunzeme norādīja, ka darāmo darbu saraksts ir garš un ir plānoti gan lielāki, gan mazāki pasākumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa izcēla divas prioritātes ēnu ekonomikas apkarošanā – būvniecības jomas sakārtošana un cīņa pret kontrabandu. Izaicinājums ir iecelt Muitas pārvaldes vadītāju, kura vieta ir vakanta un ilgstoši amata pienākumus pilda vietas izpildītājs.

Viņa atzīmēja, ka VID mēģinās sabalansēt resursus ēnu ekonomikas apkarošanā, taču “neizšķīdīs pa visām nozarēm, jo tad rezultāta nebūs”.

“Šogad mēs fokusēsimies uz PVN ieņēmumu daļu, kas ir lielākie ieņēmumi budžetā, sakārtosim to, un nākamgad uz citu jomu,” piebilda jaunā VIUD vadītāja.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka valdība otrdien VID vadītājas amatā uz pieciem gadiem iecēla Jaunzemi.

VID ģenerāldirektora amats kļuva vakants pēc tam, kad naktī uz 2018. gada 10. martu negaidīti nomira VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Viņa dienestu vadīja kopš 2016. gada novembra.

2018. gada 13. martā valdība par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju iecēla VID ģenerāldirektora vietnieci nodokļu jomā, VID Nodokļu pārvaldes direktori Daci Pelēko.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlāk uz VID vadītāja amatu tika izsludināts konkurss, kurā uzvarēja bijušais Latvijas Televīzijas valdes loceklis Māris Skujiņš, taču viņš savu kandidatūru atsauca pēc tam, publiski izskanēja bažas par viņa reputāciju. Skujiņš gan šīs bažas noraidīja, saucot tās par “melu kampaņu”.

Jaunzeme VID ģenerāldirektores amata pienākumus sāks pildīt pirmdien, 11. februārī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm