tv3.lv

Jaunums! Visā Rīgas sabiedriskajā transportā ieviesīs videonovērošanas kameras

2017. gada 3. februārī 7:57

Šogad ar novērošanas kamerām tiks aprīkoti visi autobusi, trolejbusi un tramvaji – kopā būs vairāk nekā 6,5 tūkstoši kameru. Izmaksas lielas, bet cik tieši, to “Rīgas satiksme” nevarot pateikt, jo esot viens liels iepirkums par daudziem priekšmetiem.

Autobusa vadītājam Sandrim Gailišam videonovērošanas kameras transportlīdzeklī tika ierīkotas pirms pusgada. Izrādot tās, viņš stāsta, ka tagad ir drošāk gan braukt, gan sirds mierīgāka par pasažieriem, kuri kāpj ārā pa aizmugurējām durvīm, jo kameras ļauj labāk pārraudzīt, kas notiek salonā. Tāpat videonovērošanas kameras aizsargā pašu sabiedriskā transporta šoferi.

Ekrānuzņēmumi

Māris Rudzītis, autobusa vadītājs
Ja notiek kaut kas uz ielas, tad viss tiek pierakstīts. Būtu pierādījumi. Daži šoferi iepriekš jau paši lika savējās kameras. Tieši šādu nolūku dēļ.

Piemēram, Vitālijs Asadčijs ir viens no šoferiem, kurš jau pirms kopējās videokameras uzstādīšanas ir aprīkojis savu autobusu ar video reģistratoru. Ar to viņš brauc jau divus gadus. Nesen viņa autobuss tika aprīkots arī ar video novērošanas kameru. Papildu drošībai Vitālijs, kad brauc pie autobusa stūres, ir atstājis abas iekārtas.

Vitālijs Asadčijs, autobusa vadītājs
Man bija sadursme, un izrādās, ka video no reģistratora man rāda labāk nekā no autobusa kameras.

Video kameras ir viens elements no integrētās vadības sistēmas, kura paredz vienotā dispečeru centra izveidi, kā arī monitoru, automātisko alkometru, drošības pogu uzstādīšanu un visa sabiedriskā transporta aprīkošanu ar GPS sistēmu. Šis iepirkums izmaksāja gandrīz 16 miljonus eiro.

Lēmums aprīkot sabiedrisko transportu ar video novērošanas kamerām tika pieņemts pēc traģēdijas šajā gājēju pārejā Aleksandra Čaka ielā, kad dzīvību zaudēja māmiņa ar bērnu. Toreiz pirms trīs gadiem trolejbuss nebija aprīkots ar šādu iekārtu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieraksti no video novērošanas kamerām tiek izmantoti gandrīz katru dienu, stāsta pašvaldības uzņēmumā ”Rīgas satiksme”. Visbiežāk – ceļu satiksmes negadījumu noskaidrošanai. Tāpat šī iekārta pērn arī palīdzējusi atbrīvoties no vairākiem sabiedriskā transporta vadītājiem, kuri ir braukuši pie sarkanās gaismas.

Ir arī tādi gadījumi, kad šī iekārta palīdzēja šoferi attaisnot. Tiek saņemtas sūdzības no pasažieriem, ka vadītājs ir braucis pie sarkanās gaismas, bet, noskatoties ierakstu, kļuva skaidrs, ka tas tā nav bijis. Vēl šie video ieraksti veiksmīgi tiek izmantoti, kad notiek pasažieru krišana, kā arī – kad sabiedriskajā transportā uzdarbojas kabatzagļi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm