Neģēļi apzaguši Ukrainai paredzētās automašīnas; VP sākusi kriminālprocesu

Naktī uz otrdienu kāds neģēlis uzdarbojies Jaunmārupē, apzogot tā dēvētā “Twitter’” konvoja sagādātās mašīnas palīdzībai Ukrainā – nozagti akumulatori un riepas. Valsts policija (VP) par notikušo uzsākusi kriminālprocesu.

4. oktobra pēcpusdienā “Twitter” konvoja stūrmanis Reinis Pozņaks mikroblogošanas vietnē ievietoja video ar paskaidrojumu, ka tas tomēr ir noticis – kāds ir apzadzis Ukrainas armijai sagādātās automašīnas, kuras konvoja pārstāvji mīļi sauc par “Javelin” mugursomām.

TV3 Ziņas noskaidroja, ka nakts aizsegā zagļi 21 automašīnai izņēmuši akumulatorus, bet no viena auto salona izzagts arī riepu komplekts, kura izņemšanai izdauzīts mašīnas logs. Turpat pie vadītāja sēdekļa mētājas riteņu atslēga, ar kuru iespējams logs arī izsists – par to noziņots policijai.

“Twitter” konvoja pārstāvis Mārtiņš Dzenītis skaidro, ka zaudējami lēšami ap 1200 eiro par akumulatoriem un pusotrs tūkstotis par riepu komplektu, tātad kopumā nedaudz zem 3000 eiro.

Kā liecina trešdien VP publicētā informācija, policija ir saņēmusi informāciju, ka naktī no 3. uz 4. oktobri ir apzagtas automašīnas, kas bija paredzētas palīdzībai Ukrainā. Saistībā ar notikušo VP Rīgas reģiona pārvaldes Olaines iecirknī uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18. nodaļas- par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu, un izmeklēšanā tiks skaidroti notikušā apstākļi un motīvi.

Pozņaks gan “Twitter” paudis, ka, neraugoties uz notikušo, automašīnu konvojs jau piektdien, 7. oktobrī, būs atpakaļ ierindā un gatavs startēt uz Ukrainu, lai palīdzētu tās bruņotajiem spēkiem cīnīties par savu brīvību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Dzenītis TV3 Ziņām apstiprina, ka mašīnas pļavā nepaliks! “Paldies dievam mūs atbalsta auto rezerves daļu tirgotāji, viņi jau ir peiteikušies ka šos akumulatorus varēs dabūt vietā, tikko zvanīja arī viena autokapsēta, atvedīs 20 akumulatorus, atvedīs tos. Cilvēku atsaucība ir, paldies par to! Mašīnas pļāvā nepaliks, uz Ukrainu dosies šā vai tā!”

Konvojā arī pieteikušies brīvprātīgie, kas nodarbojas ar signalizāciju un kameru uzstādīšanu, lai šo Ukrainai paredzēto automašīnu stāvlaukumu padarītu drošāku.

Dzenītis līdzīgi kā VP aicina atsaukties jebkuru, kas no pirmdienas uz otrdienu braucis garām Jaunmārupei uz Loka ceļu un redzējis, ka kāds darbojas gar mašīnām ar lukturīšiem. Konvojs būs ļoti pateicīgs par šādu informāciju, jo paši neko nav piefiksējuši, jo tas bija naktī, kad notikuma vietā neviens neatradās.

Likumsargiem iespējams ziņot, zvanot pa tālruņa numuriem 67950255, 67085938 vai 110.

Vietējie iedzīvotāji gatavi uzsākt savu izmeklēšanu

Notikuma vietā arī aktīvi ierodas vietējie iedzīvotāji, kas konvojam piedāvā savu palīdzību. Īpaši atsaucīgi ir tie, kuri gatavojas veikt paši savu izmeklēšanu.

“Diezgan bieži sanāk braukt, pa cik es vietējais, te ir tumšs, manas aizdomas, ka te ir kontingents, nezinu, vai apzināti dēļ tā, ka palīdzība Ukrainai, grūti pateikt… Esam apzinājuši vietējos, kur nodod akumultarous, mums teica: ja manīs šādu gadījumu, ka nodod daudz akumulatorus, tad mēs visi apvienosimies un noskaidrosim vainīgos!” TV3 Ziņām stāsta vietējais iedzīvotājs Kristaps.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī internetā izskanējušas versijas, ka zagļi uzdarbojušies, lai ieriebtu Ukrainas aizstāvjiem, bet konvoja pārstāvji cer, ka tā tomēr nav taisnība.

“Es ļoti ceru, ka gribēja nopelnīt, jo tas ir mazāk bīstami, nekā ja ir cilvēki, kas speciāli darbojas pret visu šo Ukrainas kustību, tas valstiski būtu daudz bīstamāk!” pauž Dzenītis.

“Twitter” konvojam iespējams ziedot

Soctīklu lietotāji, reaģējot uz nepatīkamo notikumu, steiguši “Twitter” konvoju atbalstīt ar ziedojumiem, lai Ukrainai nepieciešamo automašīnu nogādāšana galamērķī patiesi neaizkavēties. Ikviens var sniegt finansiālu palīdzību, piemēram, platformā “ziedot.lv”, klikšķinot šeit.

Pozņaks arī norāda, ka zagļiem savā ziņā jāpateicas, jo šis atgadījums parāda, cik foršā valstī patiesībā dzīvojam. Viņš pasakās ikvienam par jau sniegto atbalstu un, pārfrāzējot premjeru Krišjāni Kariņu, pauž – pateicoties ziedojumiem, akumulatoru ir tik daudz, kā nekad nav bijis!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“tv3.lv” jau ziņoja, ka portālā “ziedot.lv” jau kopš aprīļa ir iespējams atvēlēt ziedojumus “Twitter konvojs Ukrainai” projektam, kas paredzēts Ukrainas aizstāvjiem. Šajā projektā tiek gādātas ātrās palīdzības mašīnas, džipi prettanku ieroču pārvietošanai, kā arī busiņi apgādēm un pozīciju maiņām.

Līdz šim Ukrainā nogādāti simtiem spēkratu. Kopumā šim mērķim ziedoti 315 040 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm