tv3.lv

”Jaunkrievijas” karogi plīvo pie Ukrainas vēstniecības Rīgā

Pie Ukrainas vēstniecības Rīgā otrdien pulcējās aptuveni 50 Latvijas Krievu savienības aktīvistu, kas līdzi bija paņēmuši separātistu izmantoto ”Jaunkrievijas” karogu, no notikuma vietas ziņo TV3 Ziņu žurnālists Guntis Meisters.

2014. gada 2. septembrī 16:03

Šādu karogu izmanto arī pašpasludināto Luhanskas un Doņeckas ”tautas republiku” separātisti.

Foto: Twitter

Foto: Twitter

TV3 Ziņu žurnālists Guntis Meisters:

Piketa oficiālais mērķis bija pieminēt Odesā bojāgājušos. Taču iepriekš citi politiķi, piemēram, Solvita Āboltiņa, izteicās, ka Latvijas Krievu savienība ar dažādiem piketiem pirms vēlēšanām centīsies pievērst sev sabiedrības uzmanību. Notiekošo vēroja liels skaits policistu.

Šonedēļ ”Jaunkrievijas” biedrība sākusi savu solīto kampaņu mikrorajonos, proti, Iļģuciemā parādījusies telts, kur biedrības pārstāvji izkāruši separātistu karogus un uzrunā mikrorajonu iedzīvotājus. Iepriekš biedrības vadītājs Staņislavs Bukainis pauda – organizācijas pārstāvji plāno doties uz Rīgas mikrorajoniem un runāt ar to iedzīvotājiem par ”ekonomisko stāvokli Latvijā”. Pēc tam iedzīvotāju viedokļi tikšot iesniegti valdībā.

Partijas ”Vienotība” deputāts Ainars Latkovskis TV3 ziņām atzina, ka valsts un drošības iestādēm jau sen bija nepieciešams reaģēt uz organizācijas darbību.

”Jaunkrievijas” biedrības rīkotājā kampaņā piedalījās arī sabiedrībā labi pazīstamais latgaliešu izcelsmes nacionālboļševiks Beness Aijo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Kapitālismam un fašismam ir viena seja. Tieši tas redzams Ukrainā. Ukrainu grib pārvērst rietumnieciskā valstī, kas būs orientēta uz ASV imperiālismu. Sens rietumu plāns ir uzbrukt un iznīcināt Krieviju,” tā TV3 ziņām paziņojis nacionālboļševiks Beness Aijo.

”Jaunkrieviju” pārstāvošā biedrība savas aktivitātes sāka jau šovasar, vācot ziedojumus Austrumukrainā cietušajiem iedzīvotājiem. Tomēr fakts, ka ziedojumos esošie zaļie maskēšanās tērpi, kā arī organizācijas pagrabiņā Kurbada ielā izkārtais ”Jaunkrievijas” karogs radīja aizdomas, ka šī biedrība patiesībā atbalsta Austrumukrainas separātistus.

Jāpiebilst, ka šo laiku organizācijai nav izdevies savākt pietiekami ziedojumu atbalstu, lai to varētu nosūtīt uz Ukrainu, proti, ziedojumos nav savākta viena kravas automašīna. Iepriekš plaši apmeklēti nebija arī šīs organizācijas centieni vākt līdzekļus separātistu atbalstam pie Brīvības pieminekļa. Lūk, video, kā tas notika:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm