tv3.lv

Jaunie talanti: Matīss Žilinskis – mūziķis ceturtajā paaudzē

TV3 Ziņu rubrikā “Jaunie talanti” šoreiz iedvesmas pilns stāsts par Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu, džeza pianistu, Matīsu Žilinski.

Ceļš Mūzikas akadēmijā daudzsološajam talantam ir tikai sākumā, studijas Matīss sāka šoruden pēc Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas absolvēšanas, taču, šķiet, ka šajā ēkā viņš ir īpaši gaidīts.

Mūzikas akadēmija, tolaik Latvijas Valsts konservatorijā, par profesoru strādāja izcilais komponists un pianists Arvīds Žilinskis, kurš ir Matīsa vecvectēvs. Viņš savu talantu ir atstājis mantojumā – gan viņa dēls Valts, gan mazdēls Gints – Matīsa tētis – arī uzauguši pie klavierēm. Matīss dzimtas tradīciju turpina nu jau ceturtajā paaudzē.

“Gēnus noteikti nevajag noliegt, tie palīdz, bet galvenais ir Matīsa darbs un talants, ko viņš izkopj ar darba spējām. Matīsa talants ir unikāls, jo tajā apvienots vienlaicīgi pianists, improvizators un komponists. Trīs vienā. Nebaidīšos šīs populārās frāzes. Spēlēt tikai no notīm arī ir jāmāk, bet komponēt un improvizēt reālā laikā – tā ir unikalitāte, nemaz Latvijā un Baltijā tādu daudz nav, īpaši klavierspēlē,” par sava audzēkņa muzikālajām dotībām stāsta pedagogs Raimonds Petrauskis.

Spēlēšanas manieri Matīss apguvis jau no mazotnes, klausoties savu elku. Kamēr vienaudži krāja rokzvaigžņu ierakstus, Matīsam ir teju visa Raimonda Paula mūzikas kolekcija.

Taču spēlēt klavieres Matīsam un māsai Sabīnei iemācīja vecmāmiņa Dace Žilinska, nevis tētis. Ilggadēja Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolas pedagoģe, kura šim darbam veltījusi 44 gadus. Mazdēls  mācījies uz Arvīda Žilinska klavierēm.

To, ka mūziķa arods nav no vieglākajiem, Matīss zina, bet citas alternatīvas jau nav. Spēlēt liek paša sirds.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm