tv3.lv

Jāstrādā, lai Latvijas robeža nekļūst par jaunu bēgļu ceļu uz Eiropu, pauž Vējonis

”Strādājot pie turpmākiem migrācijas krīzes risinājumiem un sniedzot solidāru ieguldījumu Eiropas Savienības (ES) drošībā, mēs nedrīkstam aizmirst par pienākumu sakārtot savas valsts robežu. Latvijas austrumu robežas nostiprināšana ir Latvijas un visas ES drošības jautājums,” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien, 16. martā, tiekoties ar Ministru prezidentu Māri Kučinski.

2016. gada 16. martā 12:55

Amatpersonas pārrunāja Latvijas pozīciju migrācijas jautājumos, ko paredzēts apspriest 17. un 18. marta Eiropadomē. Laikā, kad notiek Eiropas Savienības dienvidu robežas nostiprināšana, Valsts prezidents aicina pielikt visas pūles Latvijas austrumu robežas sakārtošanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Jāstrādā, lai mūsu valsts robeža nevarētu kļūt par jaunu bēgļu ceļu uz Eiropu,” akcentēja Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents atgādināja, ka jau iepriekš akcentējis nepieciešamību stabilizēt krīzes skartos reģionus, lai bēgļi varētu atgriezties dzimtenē.

Migrācijas krīzes risināšanai nepieciešami kompleksi risinājumi gan attiecībā uz Eiropas Savienības iekšējo drošību, informācijas apmaiņu un drošības struktūru sadarbību, gan arī Eiropas Savienības ieguldījumu krīzes skarto reģionu stiprināšanā.

Pārrunājot drošības situāciju reģionā, amatpersonas apsprieda Latvijas gatavošanos jūlijā gaidāmajam NATO samitam Varšavā. To nesenā telefonsarunā Raimonds Vējonis pārrunāja arī ar samita rīkotājvalsts – Polijas – prezidentu Andžeju Dudu, secinot, ka abu Valstu prezidentu redzējums par samitā panākamajiem rezultātiem sakrīt.

”Dalība NATO kolektīvās aizsardzības sistēmā, efektīva un pārliecinoša atturēšanas politika nodrošina Latvijas drošību. Tāpēc Varšavas samitā jālemj par ilgstošu un vērā ņemamu sabiedroto klātbūtni Baltijas valstīs un efektīvākas vadības sistēmas izveidi, kas spēj nekavējoties atbildēt uz jebkuru mūsu valsts neatkarības un drošības apdraudējumu,” uzsvēra Valsts prezidents.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raimonds Vējonis izteica gandarījumu par veiktajiem pasākumiem valsts drošības stiprināšanā, īpaši atzīmējot lēmumus par papildu finansējumu aizsardzībai. Valsts prezidents arī aicināja valdību būt konsekventai attiecībā uz ieguldījumiem valsts drošībā: līdzekļi, kurus mēs ieguldām drošībā, ir ieguldījums jebkurā nozarē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm