Jansons: NA atzīst, ka Helmaņa saistīšanās ar Avenu bijusi kļūda, taču partijas ietvaros netiks veikta “raganu tiesa”

Ogres mēra Egila Helmaņa saistīšanās ar sankcijām pakļauto Krievijas oligarhu Pjotru Avenu esot bijusi kļūda, taču Nacionālā apvienība (NA) partijas līmenī nekādas citas darbības nesekošot – tā sarunā ar TV3 raidījumu “900 sekundes” apliecinājus Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Ritvars Jansons (NA).

Jansons norāda, ka partijas līmenī Helmaņa saistīšanās ar sankcionēto Avenu un konkrēto porcelāna izstādi tiek raksturota kā kļūda, taču no viņa teiktā noprotams, ka nekādām citām papildus darbībām nevajadzētu sekot.

“Mēs partijas ietvaros netaisāmies taisīt raganu tiesu. Tā ir novērtēta kā kļūda no partijas biedriem un nedomāju, ka būtu tālāk kādas konsekvences jāpieņem. Helmaņa kungs pats ir skaidrojis visu situāciju. Es nedomāju, ka no tā citiem politiskajiem spēkiem rastos neuzticība, kā vakar, piemēram, “Progresīvie” teica. Ja tev nav uzticība politiskajam spēkam, neesi Rīgas domē kopā ar Nacionālo apvienību. Stājies ārā no Rīgas domes koalīcijas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs norādīja, ka Nacionālā apvienība neplāno rosināt Helmaņa izslēgšanu no partijas, jo “kļūdīties var katrs, jebkurā politiskajā spēkā”. Uz iebildi, kā rīkoties tad, ja tas bijis apzinoties, ka cilvēks ir sankcionēts, Jansons atsaucas uz Helmaņa argumentu, ka Avens neesot sankcionēts ASV. Taču ņemot vērā, ka viņam ir piespriestas sankcijas Latvijā, Nacionālās apvienības politiķis atzīst: “Tāpēc mēs to uzskatām par kļūdu. Helmaņa kungam ir sava pārliecība.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm