tv3.lv

Jansons, Butkēviča un Levits – “KPV LV” vērtē trīs iespējamos Valsts prezidenta amata kandidātus

2019. gada 11. aprīlī 20:03

“Ja es būtu Valsts prezidents, es varētu izdarīt daudz vairāk nekā tagad,” – tā sarunā ar LNT Ziņām norāda tiesībsargs Juris Jansons, kurš ceturtdien ar partijas “KPV LV” Saeimas deputātiem pārrunājis iespējamo kandidēšanu uz Valsts prezidenta amatu.

“KPV LV” deputāti šim postenim apsver arī zobārstes Alēnas Butkēvičas un Egila Levita kandidatūras. Tomēr galīgo lēmumu politiskais spēks paziņos pirmdien pēc piecu valdošo partiju apspriedes.

Atbalstu tiesībzinātnieka Levita kandidatūrai uz prezidenta amatu pašlaik apsolījušas trīs no kopumā septiņām Saeimas frakcijām. Ja Levitu atbalstītu arī ”KPV LV” deputāti, tad viņa nokļūšana prezidenta amatā būtu jau gandrīz garantēta. Tomēr ”KPV LV” meklē arī citus kandidātus, ar kuriem politiskais spēks šovakar apspriedās savā Saeimas frakcijā. Pie partijas deputātiem šovakar bija atnācis arī tiesībsargs Juris Jansons. Tiesībsargs LNT Ziņām norāda, ka uz sarunu viņu uzaicinājis ”KPV LV” līderis Artuss Kaimiņš.

Lasi vēl – Tiesībsargs Jansons: Prezidenta amatā es varētu izdarīt daudz vairāk

Jansons atzīst, ka piekristu kandidēt uz Valsts prezidenta amatu, ja saņemtu šādu ”KPV LV” Saeimas frakcijas aicinājumu. Viņa mērķi prezidenta amatā būtu situācijas uzlabošana izglītības nozarē, veselības aprūpes sfērā un sociālās aizsardzības jomā – tā LNT Ziņām uzsvēra Jansons.

”Ja es būtu Valsts prezidents, es varētu izdarīt daudz vairāk valsts un sabiedrības labā nekā, ja es esmu tiesībsarga amatā. Ja ar likumiem daudzās jomās mums ir daudz maz labi vai pati izcili, (..) tad izpildījums ir slikts. Tā ir valdības un valdības institūciju atbildība. Un tad kā prezidents es vismaz reizi mēnesī sauktu valdības ārkārtas sēdes un prasītu rezultātus,” pauž Jansons.

”KPV LV” deputāti ar interneta palīdzību šovakar apspriedušies arī ar zobārsti Alēnu Butkēviču. Arī viņu ”KPV LV” vērtē kā iespējamu kandidāti uz Valsts prezidenta amatu, taču savu lēmumu politiskais spēks oficiāli paziņos pirmdien pēc piecu valdošās koalīcijas partiju sanāksmes, norāda ”KPV LV” līderis Kaimiņš: ”Esam uzklausījuši šos divus kandidātus. Mēs uzklausījām arī Levita kungu, tā kā trīs kandidāti. Lai deputāti izlemj.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pilnīgi bez atbalsta tagad nav arī pašreizējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Lēmumu uzrunāt esošo prezidentu kandidēšanai uz otro termiņu, pieņēmusi Latvijas Zaļā partija, kuras biedrs formāli ir arī pats Vējonis. ”Mēs uzrunāsim, viņš izlems. Tad mēs atbalstīsim to, vai vismaz kaut kādā mērā ir diskusija šajā valstī,” saka Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis (ZZS).

Tomēr Zaļajai partijai Saeimā ir tikai divi deputāti. Pagaidām lēmumus par tālāko rīcību vēl nav pieņēmuši pārējie Zaļo un zemnieku frakcijas (ZZS) deputāti, kā arī lielākā Saeimas frakcija ”Saskaņa”. ”Saskaņas” uzrunātie potenciālie kandidāti neesot gribējuši piedalīties prezidenta vēlēšanās, ja atbalstu sola tikai ”saskaņieši”, proti, bez reālām cerībām amatā nokļūt.

”Saskaņas” pārstāvis pat neizslēdz iespēju, ka frakcija beigu beigās varētu nolemt atbalstīt Levitu. ”Tā ir spēcīga kandidatūra. Tāpēc arī grūti atrast viņam alternatīvu. Nav tā, ka mēs sakām ”nē”, būs tikšanās,” norāda deputāts Andrejs Klementjevs (S).

Saeimai nākamais Valsts prezidents būs jāievēl vasaras sākumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm