Jāgatavojas arī sirdi plosošām ainām: uz ekrāniem nonāk latviešu filma “Mātes piens”

Pirmizrādi piedzīvo ilgi gaidītā režisores Ināras Kolmanes filma “Mātes piens”, kas ir Noras Ikstenas iecienītā romāna ekranizācija. Filma stāsta par trīs paaudžu sievietēm, tās centrā ir padomju režīma nomocīta ārste, kas konfliktē ar totalitāro varu un pamazām izposta attiecības arī ar savu meitu. Filmas veidotāji saka, kinolente būs vizuāli skaista, bet jāgatavojas arī sirdi plosošām ainām.

Filmā “Mātes piens” atspoguļots garš laika posms no 1940. gadiem līdz pat atmodai. Tā stāsta par jaunu, daudzsološu ārsti Astru, kuras dzīvi salauza padomju režīms. Viņa zaudēja visu – karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu. Reiz izcila ārste aizmiršanos rod atkarībās, un rūpes par viņu uzņemas pašas meita. Režisore Ināra Kolmane norāda, ka ar galveno varoņu pārdzīvojumiem var identificēties daudzi arī šodien.

“Filma ir drāma, un tā runā par lietām, kas tiešām ir aktuālas arī šobrīd. Par depresiju, par atkarībām. Par to, ka bērns, no kura savulaik māte ir atteikusies, jau pieaugot kļūst par māti savai mātei. Tā kā ir ļoti interesanti arī sižeta pagriezieni. Ļoti strādājām pie šīs kopīgās atmosfēras un arī pie katra tēla,” saka režisore.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rūta Kronberga filmē spēlē smeldzīgu lomu – meitu, no kuras māte ir novērsusies. “Es domāju, ka filma ir tāds kā mākslas darbs – tiešām ļoti skaista, bet jāgatavojas arī uz sirdi plosošām ainām un tam, ka emociju stīgas var tikt aizskartas,” viņa saka.

Tā kā filmas scenārijs caurvij vairākus desmitus gadu, galveno varoni – ārsti Astru – spēlē vairākas aktrises. Jaunības epizodēs – Elīna Vaska-Botere, bet jau vēlākos gados – Maija Doveika.

“Es noteikti esmu gājusi kaut kādās tēmās un vietās, kurās neesmu tik dziļi bijusi, tā ir arī tāda konfrontācija ar savu introvertumu, ar savu nespēju runāt un tikt galā, ar savu nespēju lūgt palīdzību. tā ir konfrontācija. es paredzu šai filmai un grāmatai tādu labu nākotni, tādā ziņā, ka tur ir daudz, ar ko identificēties, tas noteikti bija tāds ceļojums sevī uz iekšu un laikā,” saka Doveika.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Noras Ikstenas romāns jau guvis plašu popularitāti ārpus Latvijas robežām, tas tulkots 20 valodās. Šovakar romāna ekranizācija piedzīvos pirmizrādi, kam atzinīgus vārdus jau devusi arī pati rakstniece. Bet no ceturtdienas filma būs skatāma visos kinoekrānos Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm