Izstrādāta jauna, ambicioza Rīgas attīstības programma 2021.‑2027. gadam

Rīgas dome izstrādājusi nākamajos septiņos gados prioritāri paveicamo darbu sarakstu. Galvenās prioritātes – pilsētvides uzlabošana, izglītība, mobilitāte, pilsētas konkurētspēja. Turklāt esot jāpanāk, ka ar dzīvi Rīgā būtu apmierināti vismaz 70% iedzīvotāju, vēsta TV3 Ziņas.

Attīstības programmu Rīgai izstrādā katrus septiņus gadus, un šis dokuments būs kā turpinājums iepriekšējam plānam. Būtiskākās atšķirības – šī programmu būs daudz konkrētāka, jo, ja iepriekš bija 19 prioritārās darbības virzieni, tad tagad tikai deviņi.

Galvenās plāna prioritātes būs: pilsētvides uzlabošana, izglītība, mobilitāte, pilsētas konkurētspēja, atvērta pārvaldība un citi.

“Galvenie projekti varētu būt zemo emisiju zonas ieviešana Rīgas pilsētā, ar “Rail Baltica” saistītās infrastruktūras attīstība, vairāku pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecība, ļoti daudzu pārvadu remonts un attīstība,” skaidro Pilsētas attīstības departamenta Stratēģiskās vadības pārvaldes vadītājs Guntars Ruskuls.

Plāns ir gana ambiciozs, kopumā septiņos gados paredzot īstenot vairāk nekā 800 dažādu projektu. Vienlaikus eksperti norāda, ka dokumentā ierakstītais nav akmenī kalts un var tikt mainīts, izvērtējot aktuālo situāciju.

“Uz septiņiem gadiem mēs nostiprinām stratēģisko daļu – rādītājus, uzdevumus. Bet projektus katru gadu aktualizējam, bet tiem nebūtu jāparādās pilnīgi jauniem un nezināmiem, jo stratēģiskajā daļā ir iekodētas lietas, ko tieši mēs taisāmies risināt,” norāda Ruskuls.

Provizoriskās izmaksas ir gana iespaidīgas. Plāna ieviešanai vajadzēs vairāk nekā miljardu eiro, no kuriem aptuveni 700 miljonu nāktu no domes budžeta. Tieši finansējuma trūkums nereti daudziem plāniem liek palikt tikai uz papīra.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šis plāns mums iedod virzienu, ko mums vajadzētu ideālā pasaulē, lai sasniegtu ziemeļvalstu metropoles līmeni, tajā pašā laikā mēs meklējam finansējumu, piesaistot ES līdzekļus, vai kādus izdevīgus aizņēmumus, vai sadarbojamies ar privāto sektoru. Plāns ir ambiciozs, bet nav arī neiespējams,” pārliecināta ir Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Inese Andersone (JV).

Par attīstības programmas nodošanu sabiedriskajai apspriedei vēl jālemj Rīgas domei, taču pašlaik plānots, ka iedzīvotāji savu viedokli par izstrādāto dokumentu varēs izteikt visu septembri.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm