tv3.lv

Izskan versija, ka Garkalnes novada domes vadībā varētu atgriezties Bauze‑Krastiņš

Dažus mēnešus pirms gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām no amata atkāpies Garkalnes domes priekšsēdētājs Alvis Zīriņš (“Saskaņa”). Viņš aizrotējis uz vicemēra posteni. Kurš būs jaunais mēra amata kandidāts, deputāti pagaidām nemin, taču neoficiāli izskan versija, ka krēslā varētu atgriezties ilggadējais novada vadītājs Mārtiņš Bauze-Krastiņš (LZS).

Pārmaiņas Garkalnes domē sākās pagājušajā nedēļā, kad deputātu vairākums nolēma izveidot otru vicemēra amatu. Kā galvenais iemesls esot bijis lielais darba apjoms saistībā ar teritoriālo reformu. Tagad kļuvis skaidrs, ka amatu izveidoja līdzšinējam mēram Zīriņam. Pirmdien pirms ārkārtas sēdēs viņš no priekšsēdētāja amata atkāpās, uzreiz tiekot ievēlēts vicemēra krēslā.

“Nāk virsū ATR straujiem soļiem, kā būs, – nav skaidrs. Nāk virsū Satversmes tiesa, kurā esam vērsušies par, mūsuprāt, pārkāpumiem no Saeimas, tāpēc jākonsolidē spēki, lai mēs bez liekām sāpēm varētu pāriet jaunā kvalitātē un pievienoties jaunajam novadam,” norādīja Zīriņš.

Opozīcijā gan stāsta, ka visās ar reformu saistītajās darba grupās pārsvarā strādā struktūrvienību darbinieki un līdz šim ne mērs, ne viņa vietnieks tajās nav manīti.

“Kniksta kungu un Zīriņa kungu neredzu starp tiem, kas aktīvi iesaistītos darba procesā un diskusijās par šo novada jautājumu,” skaidro Garkalnes domes deputāts Mārtiņš Bērziņš.

Patlaban koalīciju Garkalnē veido deputāti, kuri ievēlēti no Zaļo un zemnieku savienības, “Saskaņas” un “Jaunās Vienotības” sarakstiem. Domes opozīcija uzskata, ka rotācijas saistītas ar priekšvēlēšanu laiku.

“Tā ir popularitātes iegūšana pirms pašvaldību vēlēšanām. Šādā veidā rotējot vai nomainot attiecīgos kandidātus, kas iepriekš bijuši ir lielu autoritāti, mēģinot viņus padarīt vēl vairāk atpazīstamus šobrīd tieši pirms vēlēšanām, lai gūtu vairāk balsis,” saka Garkalnes domes deputāte Inese Andersone (“Nacionālā apvienība”).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekšējais Garkalnes mērs – Mārtiņš Bauze-Krastiņš – pēc vairāk nekā 10 gadus ilgas novada vadīšanas no amata atkāpās pērn janvārī, kā iemeslu minot veselības problēmas. Tagad neoficiāli izskan versija, ka jau tuvākajā laikā viņš amatā varētu atgriezties. Pats deputāts par šādu iespēju pagaidām runā izvairīgi.

“Es neesmu par to domājis, jo, kad jau gadu cilvēks atpūšas mazliet un strādā savās interesēs vairāk vai mazāk, tad jau sāk pierast pie tā, un tas ir īstenībā daudz vieglāk un patīkamāk. Ja piedāvās, tad arī runāsim. Man būtu jāizskata visi apstākļi, vai tas man ir vajadzīgs,” norāda Bauze-Krastiņš.

Jāatgādina, – ja Bauze-Krastiņš no amata nebūtu atkāpies pats, nākamajā dienā viņu atstādinātu toreizējais pašvaldību ministrs Juris Pūce (AP). Garkalnes mēram pārmeta līdzekļu izšķērdēšanu un par vairākiem pārkāpumiem Valsts kontrole bija vērsusies arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

Vietējie politiķi spriež, ka par jaunu priekšsēdētāju izdosies vienoties tuvāko nedēļu laikā. Tikmēr Garkalnes domi vadīs priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntars Kniksts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm