tv3.lv

Izrādot “Depo” interesentiem, VUGD svin ugunsdzēsēju un glābēju 157. gadadienu

Šodien ikvienam interesentam bija iespēja apskatīt ugunsdzēsēju inventāru un depo telpas. Ar “atvērtajām durvīm” svinēs Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta 157. gadadienu. Par iespaidīgo tehniku un glābēju pieredzes stāstiem vislielākā interese, protams, skolas bērniem, vēsta TV3 Ziņas.

Latvijā, atzīmējot ugunsdzēsēju un glābēju dienu, depo atvērti apmeklētājiem. Kā redzams, interese ir liela, jo sevišķi skolēnu vidū. Arī depo, kuru apmeklēja TV3 Ziņas. Visas dienas garumā pulcējās bērni, kas uzdod jautājumus un pauž pārsteigumu par to, cik plašs ir ugunsdzēsēju darba klāsts.


Ne tikai ugunsgrēku dzēšana, bet arī palīdzība pēc autoavārijām, negadījumos uz ūdens un pat nelaimē nonākušu dzīvnieku glābšana. Viss tam nepieciešamais inventārs ir salikts pa plauktiem ugunsdzēsēju glābēju automašīnās, ko šodien bija iespēja izpētīt skolasbērniem. Un arī jautājumi visdažādākie.

“Es gribu zināt, ko lieto, lai atbrīvotu pirkstu no kaut kā ļoti… Iesprūdis tāds ļoti stiprs gredzens,” skaidro viena no skolniecēm, kas apmeklēja depo.

Kārlis Ezernieks
VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 5.daļas darbinieks

“Ir šāds instruments, speciāls kausējums, kas izzāģē. Manā maiņā vismaz trīs reizes ir bijuši šādi gadījumi. Sieviete vai nu stāvoklī vai kas cits, asinsriti traucē, ar to mēs pārgriežam.”

Arī pedagogiem prieks, ka bērni ar savām acīm redz glābēju ikdienu un var uzmērīt smagās ķiveres un biezās jakas. Tas arī labs veids, kā kārtējo reizi atgādināt par ugunsdrošības ievērošanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ineta Kaužēna
privātskolas “Patnis” 2.b klases audzinātāja

“Iespaidi vislabākie, vienmēr forši kaut kur aiziet no īstās dzīves parādīt, ne tikai grāmatās urbties, es par! Izskatās, ka bērni arī ir laimīgi! Ļoti daudz par ugunsdrošību runājam skolā, ir instruktāžas, pārrunājam, kas var notikt, caur jokiem, nopietnībām.

Glābēju darba režīms  – diennakts dežūrā, trīs brīvas. Liela daļa šo darbu savieno ar kādu citu nodarbošanos. Vēl pirms pāris mēnešiem no darba nācās aiziet pamatīgam skaitam glābēju, kas nevēlējās vakcinēties pret Covid-19, ko valsts noteica par vajadzīgu. Darba rokas vajadzīgas aizvien.

Andrejs Kotovs
VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 5. daļas komandieris

“Ir vakances – tas ir viens, jāapzinās, kam tas darbs ir paredzēts, lai palīdzētu cilvēkiem. Tie, kurus tas neinteresē, ilgi neuzturas, bet, protams, dienests sastāv no patriotiem, kuriem patīk šis darbs un kuri vēlas cilvēkiem palīdzēt. Grūti paredzēt, visu laiku notiek kaut kas – vai nu vairāk glābšanas darbu, vai tieši ugunsgrēku, arī no sezonas atkarīgs. Apkures sezonā aizmirst būvvadus tīrīt.”

Pat šodien, glābēju svētku dienā, ekipējuma izrādīšanu bērniem nācās pārtraukt, jo steidzami bija nepieciešama palīdzība, dzēšot liesmas. Tāds ir glābēju darbs – katru dienu nezini, kas sagaida, bet darāmā nekad netrūkst.

Žurnālists
Medijos jau 15 gadus, interesē kā Latvijas notikumi, tā starptautiskā dienas kārtība. Veidojis daudz stāstu par migrācijas problēmām. Uzskata, ka viena no lielākajām Latvijas problēmām ir korupcija, tādēļ jūt gandarījumu, ja izdodas izgaismot noziegumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm