Izmeklē augsta ranga policista saistību ar mednieka nāvi nedēļas nogalē

2022. gada 30. novembrī 20:05

Nedēļas nogalē Ropažu novadā notika traģisks negadījums medībās. Gāja bojā mednieks. Sākotnējā informācija liecina, ka šajās medībās piedalījās arī augsta ranga Valsts policijas amatpersona. Izmeklētāji amatpersonas vārdu neatklāj, taču trešdien tika paziņots par pēkšņām izmaiņām Rīgas policijas vadībā.

Ziņas par traģēdiju medību laikā Ropažu novadā, Stopiņu pagastā jau vairākas dienas izplatās vietējā apkaimē. Pēc TV3 Ziņu rīcībā nonākušās neoficiālās informācijas, medībās, kurās piedalījies arī kāds likumsargs, gājis bojā kāds to dalībnieks. Vietējie zina stāstīt – dzinēju medībās piedalījušies trīs cilvēki, bet nelaimes apstākļi ļoti neskaidri.

Valsts policija atzīst, – negadījums tiešām bijis, sīkākas detaļas neatklāj, tomēr neslēpj, ka starp medniekiem ir bijusi Valsts policijas amatpersona.

“Varam apliecināt, ka nedēļas nogalē Ropažu novada Stopiņu pagasta mežā medībās noticis nelaimes gadījums ar letālām sekām. Šobrīd notiek izmeklēšana, kurā tiek skaidroti notikušā apstākļi. Sākotnējā informācija norāda, ka medībās bija arī Valsts policijas amatpersona, tāpēc izmeklēšana nodota pēc piekritības Iekšējās drošības birojam,” teic Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Simona Grāvīte.

Valsts policija saka, ka tās rīcībā neesot detalizētas informācijas un ziņu par notikušā apstākļiem, līdz ar to likumsargi nevarot komentēt Valsts policijas amatpersonas iespējamo saistību ar notikušo.

To, ka traģiskajā notikumā iesaistīts nevis ierindas, bet tieši augsta ranga Valsts policijas darbinieks, apstiprina Iekšējās drošības birojs.

“Apstiprinām, ka Iekšējās drošības biroja lietvedībā atrodas kriminālprocess, kurā tiek izmeklēta augsta ranga Valsts policijas amatpersonas iespējama iesaiste noziedzīgā nodarījumā, tomēr izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus par šo kriminālprocesu Iekšējās drošības birojs nevar sniegt,” norāda IDB Priekšnieka palīdze Santa Bivbāne.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neoficiāla informācija liecina, ka notikušajam varētu būt izraisījis pēkšņas izmaiņas policijas vadībā. Šodien likumsargi paziņoja, ka izdienas pensijā nolēmis doties Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks, ģenerālis Juris Šulte.

Policijas priekšnieks saņēmis Šultes ziņojumu par vēlmi pensionēties, ko saskaņā ar normatīvo regulējumu nevar aizkavēt.

Likumsargu aprindās runā par divām īpatnībām – pirmkārt, iepriekš nekas neliecināja, ka Rīgas policijas vadībā briest izmaiņas un otrkārt, tik augsta līmeņa policijas amatpersonas demisija ir neierasta piecas dienas pirms Valsts policijas svētkiem, ko atzīmē 5. decembrī.

Vienlaikus Valsts policijas aicina šajā gadījumā atturēties no pārsteidzīgu secinājumu izdarīšanas un ļaut izmeklēšanai strādāt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm