Izliekas par uzņēmumiem un izkrāpj naudu: iedzīvotājus brīdina par malkas, granulu un brikešu viltus pārdevējiem

Līdz ar strauji augošajām kurināmā cenām, aktivizējas krāpnieki – malkas, granulu un brikešu viltus pārdevēji. Krāpnieki ievieto sludinājumus interneta vietnēs bieži vien norādot zemāku cenu nekā citi pārdevēji. Noziedznieki uzdodas gan par privātpersonām, gan par zināmu uzņēmumu pārstāvjiem, un izkrāptās summas mērāmas tūkstošos.

12. septembris – Tukuma iecirknī saņemts iesniegums, ka Pūres pagasta iedzīvotāja pārskaitījusi uzņēmumam 3424 eiro par kokskaidu granulām, taču nav saņēmusi ne pasūtīto preci, ne vairs ir iespējams sazināties ar uzņēmuma pārstāvjiem.

14. septembris – Salaspils iecirknī Ropažu novada iedzīvotāja ziņo, ka atsaukusies uz  “Facebook” ievietotu sludinājumu par brikešu tirdzniecību un pārskaitījusi avansa maksājumu 80 eiro apmērā, bet pasūtīto preci tā arī nav saņēmusi.

Lasi vēl: Daugavpilī aiztur brikešu tirgotāju‑krāpnieku grupu

Šādus un līdzīgus iesniegumus par kurināmā viltus tirgoņiem policija jau jūlijā augustā saņēma vidēji 10 reizes mēnesī, bet septembrī skaits tikai audzis.

“Tas, ko mēs redzam, pieaugot aktualitātei, pieaug arī šo gadījumu skaits. Līdz šim pa septembri saņemti jau 28 šādi gadījumi – tas ir, par ko uzzina Valsts policija. Salīdzinot ar pagājušo gadu, tas pieaugums ir faktiski uz pusi,” saka Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

6. septembrī Ventspils iecirknī saņemta informācija, ka uzņēmums ir pasūtījis malku 2600 eiro vērtībā, veicis maksājumu, bet malka nav piegādāta. Savukārt 26. augustā policijā saņemts iesniegums par to, ka uzņēmums ir pasūtījis 15 paletes ar granulām un veicis apmaksu par preci 5428 eiro apmērā, bet prece tā arī nav piegādāta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārsvarā noziedznieki pieprasa priekšapmaksu, saņemot to uz bankas konta, pazūd. Bieži izmanto tā sauktos naudas mūļus. Krāpnieki mēdz izlikties par reāliem uzņēmumiem, izveido viltus pavadzīmes, kurā veikli ieliek savu, nevis uzņēmuma kontu. Pircējs nepamana, un “iekrīt”, bet bankas nav pārāk atsaucīgas uz sadarbību. Tādēļ līdz šim neviens krāpnieks nav noķerts.

“Tie, protams, ir reāli cilvēki, tās ir pietiekami garas shēmas, cilvēki lielākoties ir ārzemēs. Cilvēki no Latvijas tiek iesaistīti atsevišķos gadījumos, pēdējā tendence liecina, ka jauni cilvēki piekrīt kļūt par starpniekiem – naudu sākumā pārskaita viņiem, tad tai otrai pusei uz ārzemēm,” norāda policijas pārstāvis.

Aptuveni 10 sūdzības par nepiegādātu kurināmo šogad saņēmuši patērētāju tiesību sargi, arī viņiem nav izdevies nevienā gadījumā līdzēt naudu atgūt, taču iedzīvotājus aicina ievērot pāris vienkāršas lietas, lai nekļūtu par krāpnieku upuriem.

Lasi vēl: Neuzķeries! Siro koksnes kurināmā viltus tirgotāji: naudu iekasē, preci nepiegādā

“Iegādāties granulas vai malku no tiem komersantiem, nevis fiziskām personām, ar kuriem ir bijusi veiksmīga sadarbība, zināms, ka granulas ir uz vietas, ir noliktava, tas ir viņu bizness. Ja ir virtuālie norēķini, pēc iespējas censties maksāt ar pēcapmaksu piegādes brīdī, bet zinām, ka arī komersanti vēlas zināmas garantijas,” saka Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Sanita Germane.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policijā lēš, ka apkrāpto iedzīvotāju skaits varētu būt krietni lielāks, visticamāk, daudzi nemaz pie likumsargiem nav vērsušies.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm