tv3.lv

Izklaides mājas apstākļos: populāra kļuvusi pasaules ievērojamāko mākslinieku gleznu atveidošana

2020. gada 7. maijā 8:23

Šis laiks, ko tagad piedzīvojam, liek mums mācīties ko jaunu, liek citādi domāt un pat citādi izklaidēties mājas apstākļos. Sociālajos tīklos jau kādu laiku popularitāti guvusi jauna nodarbošanās, kad mājās esošie cilvēki atveido pasaules ievērojamāko mākslinieku gleznas.

Laulātais pāris Olga un Maksims Bukuri plāno atveidot mūsdienu pazīstamā Argentīnas mākslinieka Fabiāna Peresa gleznu ”Tango apmācība”. Viss ir pārdomāts līdz sīkumiem – sākumā pāris ikdienišķā apģērbā izmēģina pozu, kuru atveidos pie spoguļa, un pēc tam viss notiek jau pa īstam.

Izmēģinot rakursu un visu pārējo, kam pilnībā jāsaskan ar oriģinālu, Olga ar vīru iejūtas tango dejotāju lomā. Olga ir stiliste un savulaik, kad apguva savu profesiju, viņai pat bijusi šāda nodarbība. “Tāpēc mums bija nodarbības ar teatrālo grimu. Tā arī izdomāju… Un sāku kaut ko veidot,” viņa stāsta.

Pārsvarā atveidotajos attēlos redzams Maksims – viņš ir iejuties gan ungāru mākslinieka Tivadara Čontvara ”Vecā zvejnieka” lomā, kad Olga seju vecinošu grimu taisīja pusotru stundu, gan amerikāņu tēlnieka Ričarda Makdonalda darbā, veicot “grand plijē” 2. kāju pozīcijā, kas nemaz nav viegli. Šīs kustības Maksims vairākas reizes pirms tam bija izmēģinājis. Olga par šādu upurēšanos mākslas labā vīram ir ļoti pateicīga.

“Tā kā dzīvoklī esam tikai mēs divi un varam izmantot tikai tos cilvēkus, kuri kopā dzīvo, izolācija mums notiek, man ir vislabākais modelis! Ļoti centīgs, viņam pašam patīk šādas pārvērtības, rūpīgi nosēž,” saka Olga.

Arī pašam Maksimam patīk būt radošā atmosfērā, īpaši tagad, kad darba pagaidām ir mazāk nekā parasti: “Ieiet kādā tēlā, kas man patīk. Otrkārt, interesanti ko radošu veidot kopā ar savu dzīvesbiedri.”

Attiecīgajā “Facebook” grupā ir vairāk nekā pusmiljons cilvēku no visas pasaules, un Olgas ar Maksima kopdarbi ir labi novērtēti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm