Izglītības kvalitātes dienests sola sekot līdzi “vakcīnskeptiķu” skolas darbībai

Pēc ilgas izvērtēšanas akreditēta “vakcīnskeptiķu” savulaik izveidotā “Vislatvijas” tālmācības vidusskola. Mācību iestādei gan jāizpilda vesela virkne uzlabojumu, lai darbību turpinātu. Izglītības kvalitātes valsts dienestā skaidro, ka lielākie trūkumi ir saistīti ar mācību procesa dokumentēšanu, kā arī sadarbības organizēšanu ar bērniem un vecākiem, vēsta TV3 Ziņas.

“Vislatvijas” Tālmācības vidusskolu dibināja pagājušā gada augustā, kad Covid-19 pandēmijas ierobežojumi bija pilnā sparā. Toreiz izskanēja solījumi, ka skolā būšot iespējams piedalīties “bez uztraukuma par to, ka kāds aicinās vakcinēties vai spiedīs lietot maskas”. Mācībām pieteicās ap 500 skolēnu. Sākotnēji Izglītības kvalitātes valsts dienests akreditāciju atteica, bet skola turpināja darboties. Tagad, pēc uzlabojumu iesniegšanas, akreditācija piešķirta – tas nozīmē, ka skola varēs izsniegt dokumentus par mācību apguvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sarmīte Dīķe
Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāve

“Vienlaikus skolas darbībā ir virkne trūkumu, nepilnību, kas skolai ir jāuzlabo. Tie ir saistīti ar izglītības procesa dokumentēšanu, gan sadarbības organizēšanu ar bērniem un vecākiem, mācību sasniegumu diagnostiku un vērtēšanu, kā arī skolas darbības pašanalīzi. Skolai ir norādīti konkrēti uzdevumi ar termiņiem, kas skolai jāpaveic.”

Pēc mēneša skolai jāiesniedz rīcības plāns, kurā tā norādīs, kādas darbības veiks darbības uzlabošanas nolūkā. Tāpat skolai ir jāsniedz atskaite par paveikto. Izglītības kvalitātes dienests sola sekot līdzi skolas darbībai, tai skaitā vērojot mācību norisi tiešsaistē.

“Vislatvijas” Tālmācības vidusskolas direktors pauž gandarījumu par akreditāciju un sola paveikt visu, kas uzdots. Skola gatavojas centralizētajiem eksāmeniem, jau sarūpētas telpas, kurās tās notiks – atšķirībā no ierastās skološanās, kas notiek internetā, eksāmeni jākārto klātienē. Kopumā 9. un 12. klases eksāmenus kārtos ap 30 skolēnu.

Mārtiņš Gulbis
“Vislatvijas” Tālmācības vidusskolas direktors

“Eksāmeni 12. klašu skolēniem notiks šeit, 9. klašu skolēniem ir vienošanās ar citu mācību iestādi. Visas tālmācības skolas to ir darījušas. Pat ja skolēns ir ārzemēs, tā ir viņa atbildība atbraukt uz Latviju, ņemot vērā, ka tas ir ļoti svarīgi, atbrauc, nokārto un gatavs!”

Skolas direktors uzsver, ka nevēlas runāt par vakcīnu tēmu, skaidro, ka skolā viss notiek pēc Latvijā paredzētajiem mācību standartiem, vēl gan esot jāpilnveidot mācību materiāli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pie tā mēs strādāsim, lai mācību materiālus pilnveidotu atbilstošajiem standartiem, lai skolēni ar labāk iemācīties, gan matemātiku, valodu, tās pašas zinātnes. Darba tirgū tāpat ir vienalga, cilvēks tic, netic. Lidmašīnas arī lido pa gaisu, lai gan tas ir metāls. Vajadzētu, nevajadzētu? Vienalga, tic, netic – lido!” saka “Vislatvijas” Tālmācības vidusskolas direktors.

Kopumā skolā zinības apgūst ap 540 jauniešu, tajā strādā 30 pedagogi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm